Kako Je Bilo Na Prvi Tekmi Ruske Reprezentance Na Euru

Ruska reprezentanca je na otvoritveni dan tega turnirja odigrala prvo tekmo zadnjega dela evropskega nogometnega prvenstva. Tekma s češko reprezentanco se je začela v poljskem Wroclawu tri ure po uradnem odprtju Eura 2012. Na stadionu Meiski si ga je ogledalo skoraj 41 tisoč gledalcev in milijone oboževalcev na televizijskih zaslonih doma, v barih in navijaških conah.

Kako je bilo na prvi tekmi ruske reprezentance na Euru 2012

V prvih desetih minutah srečanja so bili češki igralci bolj aktivni kot Rusi - žogo so držali dlje in takoj začeli pritiskati, ko so žogo izgubili. V 12. minuti so naši igralci dobili pravico do kota, ki pa ni privedel do strelne priložnosti, ampak je postal kronološki zaznamek, nakar se je nakazala določena igralna prednost ruske reprezentance. In ključna epizoda v tem polčasu, ki se je zgodila nekaj minut kasneje. Najprej je žogo skoraj na sredini igrišča prestregel Alan Dzagoev, ki je nadigral dva češka igralca in jo poslal na desni bok našega napada. Sledila je natančna podaja do Aleksandra Kerzhakova, ki je streljal na vrata, a zadel vratnico, Dzagoev, ki je bil spet na pravem mestu, pa žogo poslal v mrežo. Češki igralci so po prejetem zadetku prisiljeni napasti še več, kar je ustvarilo proste cone v njihovo obrambo. V 25. minuti so to izkoristili Rusi - Roman Širokov je v napad priključil Andreja Aršavina, ki je žogo poslal v napadalno črto Keržakova. Do žoge ni mogel, a zelo dobro jo je naredil Širokov, ki se je že preselil na položaj šoka - rezultat je bil 2: 0. Tako je ostal do odmora na tekmi.

Drugi tam se je začel z izmenjavo napadov - Čehe je gnala potreba po povračilu, naši igralci pa niso opustili priložnosti, ki so se pojavile v zvezi s tem. A žal so enega od napadov Rusov tekmeci tako uspešno prekinili, da je Václav Pilarzh z dolgo podajo skoraj iz oči v oči z našim vratarjem. Čeh je trenutek uresničil stoodstotno in rezultat za rusko reprezentanco ni bil tako prijeten - 2: 1. Cilj je navdihnil nasprotnike, Rusi pa so si morali veliko prizadevati, da bi ugasnili svojo aktivnost v napadu. Do sredine polčasa jim je to uspelo, poleg tega pa so se igralci obeh ekip začeli naveličati aktivnih akcij. Oba trenerja sta poskusila osvežiti napad, ko sta v 73. minuti izvedla menjave in nato v 85. minuti izpustila še enega igralca. V naši ekipi je Dick Advocaat najprej zamenjal Kerzhakova z Romanom Pavlyuchenkoom, nato pa Dzagoev z Aleksandrom Kokorinom. A pred to zamenjavo se je Dzagoev spet uspel odlikovati - po neuspešni podaji Sergeja Ignaševiča se je žoga od češkega branilca odbila do Pavljučenka, ki jo je takoj posredoval Alanu, ki je močno in natančno udaril. Po samo 3 minutah se je zadel Pavljučenko, ki je prejel podajo Aršavina in premagal češkega branilca. Prva tekma ruske reprezentance na Euru 2012 se je končala z rezultatom 4: 1, kar je okrepilo upanje navijačev za uspešen nastop reprezentance na tem turnirju.