Kako Je Rusija Igrala Na EURO

Zadnji del evropskega nogometnega prvenstva 2012 se je začel v Varšavi 8. junija in končal 1. julija v Kijevu. Vendar je ruska reprezentanca s turnirja izpadla 16. junija. Zgodovina njenega nastopa na tem prvenstvu se je začela že prvi dan, prvi Rusi so skupaj s Poljaki izdali svoj odhod, saj so uspeli izpeljati le tri srečanja v skupinskem delu tekmovanja.

Kako je Rusija igrala na EURO 2012

Naša ekipa je začela svoj nastop na Euro 2012 v Vroclavu, kjer je bilo skoraj 41 tisoč gledalcev osebno prisotnih na njeni tekmi s češko ekipo. Niso bili razočarani - tistega dne je bilo na stadionu Meisky doseženih pet golov, štiri jih je dosegla naša ekipa. Zadetke so dosegli Alan Dzagoev (dvakrat), Roman Shirokov in Roman Pavlyuchenko. Rusi so do sredine prvega polčasa dobili kar udobno prednost dveh golov, a kmalu po začetku drugega so Čehi (Vaclav Pilar) znižali rezultatsko razliko. Trener naše ekipe Dick Advocaat je v 73. minuti tekme napadalca Aleksandra Keržakova zamenjal s kolegom Pavljučenkom. Šest minut za tem je najprej Dzagoev, nato pa še Pavljučenko dokončno formaliziral prednost ruske reprezentance pred češko z rezultatom 4: 1.

Naši nogometaši so drugo tekmo odigrali štiri dni kasneje na varšavskem državnem stadionu, kjer jim je bil nasprotnik domači. In na tej tekmi je Alan Dzagoev dosegel odličen gol po prostem strelu kapetana ruske reprezentance Andreja Aršavina. To se je zgodilo osem minut pred koncem prve polovice srečanja, dvanajst minut po začetku druge pa je Jakub Blaschikowski nič manj lepo poslal žogo v vrat Vjačeslava Malafejeva. V 70. minuti je Advocate Keržakova spet zamenjal s Pavljučenkom, vendar v nasprotju s prejšnjo tekmo to ni prineslo rezultatov, kot tudi zamenjava Džagojeva z Maratom Izmailovom 10 minut kasneje. Srečanje se je končalo z neodločenim izidom 1: 1.

Na istem stadionu je bila ponovno napolnjena skoraj 56 tisoč gledalcev tretja tekma Rusov. Zadnji tekmec naše ekipe na tem prvenstvu je bila reprezentanca Grčije. Edini gol na tem srečanju je dosegel Grk Giorgos Karagounis, ko je čas, dodan prvi polovici srečanja, že tekel. Tokrat je odvetnik navadno zamenjal Kerzhakova s Pavlyuchenko veliko prej, med odmorom sestanka. Vendar niti ta zamenjava niti nastop drugega napadalca Pavla Pogrebnyaka namesto vezista Denisa Glushakova niti nastop na igrišču namesto branilca Anyukova, še en napadalec - Izmailov - nista spremenila izida tekme. Rusi so izgubili z 0: 1 in izpadli s turnirja, v skupini A so zasedli tretje mesto.