Kako Je Rusija Igrala Na Evropskem Prvenstvu

Ruska reprezentanca na evropskem prvenstvu ni izpolnila pričakovanj navijačev, lastnih upov, predvsem pa je igrala precej pod svojimi zmožnostmi. Medtem ko so strokovnjaki, komentatorji in navijači razpravljali, kateri nasprotnik je bolj primeren za Ruse v končnici, je bila nacionalna nogometna zasedba izločena v fazi skupinskega dela.

Kako je Rusija igrala na evropskem prvenstvu

Zdelo se je, da si je Rusija zagotovila pot v četrtfinale, v dobrem slogu premagala češko reprezentanco z rezultatom 4: 1 in odigrala neodločeno z gostitelji turnirja Poljaki. Navsezadnje je sledila tekma z Grki, ki je z eno samo točko nihče ni jemal resno. Žal jih tudi ruski nogometaši niso jemali resno. Za izhod iz skupine je bilo dovolj, da so odigrali neodločeno. Tudi poraz v primeru neodločenega rezultata na vzporedni tekmi med Češko in Poljsko je rusko moštvo pripeljal do četrtfinala.

Niti eno se ni zgodilo. V prvem polčasu je imela naša ekipa lepe priložnosti za vodstvo, a se v zadnji fazi napada ni izšlo. Grki so branili celo svojo ekipo in branili svoj gol. Težave so se pojavile v zadnji minuti prve polovice srečanja. Branilec ruske reprezentance Sergej Ignashevich je neuspešno z glavo vrgel žogo proti nasprotniku, grški vezist Georgios Karagounis pa je brez ovir vdrl v kazenski prostor in streljal v vrata Vjačeslava Malafejeva. V drugem polčasu so Grki legli s kostmi na obrobju svojega gola. Rusi, ki se predvsem trudijo prebiti center, niso ustvarili ničesar vrednega.

Včasih je na Euro 2012 ruska reprezentanca pokazala privlačen nogomet, a v najbolj odločilnem trenutku niso pokazali glavnega - svojega borbenega značaja. Vsi govorijo o nesreči - v prid revnim, ker obstaja resnica - sreči najmočnejšim. Grki so tisti večer pokazali pravi športni značaj, pripravljenost umreti na terenu in bili močnejši po duhu. "Akademiki" Ruske nogometne akademije znanosti temu niso kos.

Ponovno je nogomet pokazal, da ga ne igrajo transferni stroški igralcev in ne plačni seznami, ki so v celoti višji za rusko reprezentanco kot za tekmece v skupini. Mojstrstvo ni nič brez značaja. Za večino igralcev prve ekipe je bil zaradi starosti to zadnji večji turnir. Zdaj morate zgraditi novo ekipo.