Kako Je Bilo Na Olimpijskih Igrah Leta 1964 V Innsbrucku

Leta 1964 je bilo odločeno, da bodo zimske olimpijske igre gostile v avstrijskem mestu Innsbruck. Ta tekmovanja se spominjajo po visoki organiziranosti, značilni za športne prireditve v Avstriji.

Kako je bilo na olimpijskih igrah leta 1964 v Innsbrucku

Skupaj je na olimpijskih igrah leta 1964 sodelovalo 36 reprezentanc. Športniki iz Nemške demokratične republike in Zvezne republike Nemčije so nastopili skupaj. V zimskih športih so se prvič pokazale Indija, Severna Koreja in Mongolija. Hkrati tekmovalci iz Afrike niso sodelovali. Latinsko Ameriko so zastopale le moštvi iz Argentine in Čila.

V 6 športih je bilo odigranih 34 sklopov medalj. Luge je bil predstavljen prvič, bobsleigh pa se je po premoru vrnil v igralni program.

Prvo mesto na neuradnem ekipnem tekmovanju je zasedla Sovjetska zveza. Zlato je prejelo sovjetsko hokejsko moštvo. Dobro so se odrezali tudi biatlonci in smučarji. Na primer, Klavdia Boyarskikh je za sodelovanje v smučarskem teku prejela 3 zlate medalje. Prvo mesto v parnem umetnostnem drsanju sta zasedla sovjetska športnika Lyudmila Belousova in Oleg Protopopov. In najboljšo športnico reprezentance lahko prepoznamo kot Lydijo Skoblikovo - v hitrem drsanju je osvojila 4 zlate medalje.

Druga s precejšnjim zaostankom je bila ekipa Avstrije, ki na svojem ozemlju gosti olimpijske igre. Najbolje od vseh so se izkazali avstrijski smučarji in sankalci.

Tretje mesto je zasedla norveška ekipa, tradicionalno močna v zimskih športih. Večino medalj so prejeli norveški drsalci in smučarski skakalci. ZDA so nastopile precej slabo, končale so se na 8. mestu in prejele le eno zlato medaljo. Za njegovo ekipo jo je dobil drsalec Terry McDermott.

Kljub temu, da so igre potekale na mestu, kjer bi moralo biti dovolj padavin, so organizatorji že pred olimpijskimi igrami ugotovili, da snega ni dovolj. Zima leta 1964 je bila pretopla. Treba je bilo pritegniti vojake avstrijske vojske za prevoz snega z gorskih pobočij na tekmovališče smučarjev in sani. Posledično so vsa tekmovanja potekala v skladu s predpisi.