Rezultati Prvega Olimpijskega Tedna V Sočiju

Prvi olimpijski teden v Sočiju je bil bogat. Ruska reprezentanca po rezultatih razvrstitve medalj zaseda šele 8. mesto.

Olimpijske medalje

Skupno so ruski športniki osvojili 12 medalj, od katerih sta bili le 2 najvišjega dostojanstva. Obe zlati medalji sta bili osvojili v umetnostnem drsanju: Rusi so osvojili ekipno tekmovanje in športne pare, kjer sta zlato prejela Maxim Trankov in Tatyana Volosozhar.

Ruska reprezentanca je osvojila enako število srebrnih in bronastih medalj - 5. Srebro sta v drsanju na parih prejela Ksenia Stolbova in Fedor Klimov. V luge športih je Albert Demchenko dvakrat zasedel srebrni oder (v posamičnem prvenstvu in v ekipni štafeti). Olga Villukhina je v zasledovanju biatlona osvojila srebrno medaljo. Olga Fatkulina je ruski reprezentanci prinesla novo srebrno medaljo, saj je v drsanju pretekla razdaljo 500 metrov.

Olga Graf je osvojila prvo bronasto olimpijsko medaljo v hitrostnem drsanju, 3000 metrov. Za Rusijo so bile nepričakovane bronaste medalje v hitrostnem drsalcu na kratkih progah Viktor An in v prostem slogu - Aleksander Smyshlyaev. Zadnji dan prvega olimpijskega tedna me je razveselila Elena Nikitina, ki je v okostju osvojila bronasto medaljo. In dan prej, na svoj rojstni dan, se je biatlonec Jevgenij Garaničev po posamični tekmi povzpel na bronaste stopničke.

Vodilno mesto v razvrstitvi medalj še vedno zaseda nemška reprezentanca, katere športniki so prejeli že 10 olimpijskih medalj, od tega 7 zlatih, 2 srebrni in 1 bronasti. Drugo mesto je zasedla švicarska reprezentanca, ki je osvojila 7 nagrad, od tega 5 najvišjega dostojanstva. Najboljšo trojico zapre kanadska ekipa z 11 medaljami, od tega le 4 zlate.

Rusija je tudi slabša od držav, kot so Norveška, ZDA, Nizozemska in Belorusija. Omeniti velja, da razmik med temi ekipami ni zelo velik, ruska ekipa pa ima vse možnosti, da izboljša svoj položaj na lestvici medalj. Za to morajo ruski športniki prejeti medalje najvišjega dostojanstva.