Kako Maria Sharapova Nastopa Na Roland Garrosu

Pred začetkom iger odprtega prvenstva Francije, ki ga običajno imenujejo turnir Roland Garros, se je Maria Sharapova uvrstila na drugo mesto lestvice najboljših profesionalnih teniških igralk na svetu. Letos je ruska športnica že osvojila dva turnirja v nižjem rangu, zdaj pa oboževalci in nasprotnice od nje veliko pričakujejo. Poleg tega se je Maria, vključno z lanskim letom, dvakrat uvrstila v polfinale Roland Garrosa.

Kako Maria Sharapova nastopa na Roland Garrosu 2012

Letos je bila Marija Šarapova po zaslugi visoke ocene druga na seznamu "zasejanih" teniških igralk, zato je turnir začela brez predhodnih tekem kvalifikacij. V prvem krogu se je Rusinja, čeprav živi v Miamiju, srečala z Romunko Aleksandro Cadantu. Prednost drugega loparja sveta je bila neverjetna - Šarapova ni izgubila niti enega niza, v prvem je porabila le 23 minut, v drugem pa 25 minut.

Maria je drugi krog odprtega prvenstva Francije igrala z Japonsko Ayumi Morito. In to srečanje z nekoliko močnejšo teniško igralko Šarapovo je briljantno zmagalo - oba niza sta se končala z rezultatom 6: 1. Ta zmaga je trajala le 10 minut več kot prejšnja.

V tretjem krogu se je Rusinja srečala s kitajsko teniško igralko Shuai Peng, ki jo je že enkrat izgubila v karieri. To je prvi izmed zasejanih udeležencev Roland Garrosa, s katerimi je bil naš atlet združen v turnirski mreži. Po besedah Šarapove ona dobro pozna Kitajko, še posebej poudarja moč udarcev. Zato se je Maria zanašala na agresiven slog igranja z visokim tempom. Načrt je bil uresničen odlično - Peng Shuai je lahko odigral le tri igre v dveh nizih - 6: 2 in 6: 1.

V naslednjem krogu turnirja se bo Šarapova pomerila s češko teniško igralko Klaro Zakopalovo. Ta dvajsetletnik je trenutno na 42. mestu svetovne lestvice in še nikoli prej ni presegel drugega kroga na odprtem prvenstvu Francije. Vendar se bosta letos njenega izraznega priimka zapomnili dve Rusinji - v drugem krogu je s turnirja podrla Marijo Kirilenko, v tretjem pa Anastazijo Pavljučenkovo. Šarapova je nedavno - maja - na turnirju v Madridu premagala češko teniško igralko. Maria ugotavlja, da je njena nasprotnica zdaj v odlični formi in vleče zelo težke žoge. Rusinja namerava igrati agresivno, pa tudi srečanje tretjega kroga.