Sennin Prvi Dirkalnik Se Po 30 Letih Neaktivnosti Spet Pojavi Na Progi

Prvi avto Ayrtona Senne se bo po 30 letih neaktivnosti spet pojavil prihodnji mesec. To se bo zgodilo na festivalu Race Retro. Brazilski avtomobil Formula Ford 1600 je bil popolnoma obnovljen.

Sennin prvi dirkalnik se po 30 letih neaktivnosti spet pojavi na progi

Ayrton Senna je na evropskem dirkaškem prvenstvu debitiral leta 1981 v Brands Hatch v Van Diemenu RF81. Ustanovitelj Van Diemna Ralph Fjormann starejši se je odločil za popolno obnovo šasije 528, ki je v javnosti niso videli več kot 30 let.

Po neverjetnem prvenstvu v kartingu je Senna v Veliki Britaniji prispel v začetku leta 1981 brez pogodbe. Ralph Fjorman je Brazilca po nasvetu Chica Serre povabil k sodelovanju v Formuli Ford 1600. To je bila dobra ideja. Navsezadnje je Ayrton zmagal v tretji dirki, na 20 dirkah je osvojil 12 zmag in osvojil naslov.

Fjormand je prodal Sennin avto, a ga je čez nekaj let kupil nazaj. Nekaj let ga je držal stran od radovednih oči. Zdaj se je odločil, da ga bo obnovil z originalnimi specifikacijami in motorjem. Obnovitvena dela so bila izvedena v delavnici v Norfolku, kjer je bil avtomobil tudi izdelan.

Prvi avtomobil trikratnega svetovnega prvaka F1 Ayrtona Senne se bo na progi spet pojavil 24. februarja v Stoneley Parku blizu Birminghama.