MFM-2015 Hokej: Kako Je Potekal četrtfinale Rusija - ZDA

Pozno zvečer 2. januarja po moskovskem času je ruska državna reprezentanca v hokeju na ledu odigrala četrtfinalno tekmo v okviru mladinskega svetovnega prvenstva. Tekmeci Rusov so bili njihovi vrstniki iz ZDA.

MFM-2015 hokej: kako je potekal četrtfinale Rusija - ZDA

Za identifikacijo zmagovalcev na četrtfinalni tekmi MFM 2015 so se morali varovanci Valeryja Bragina preseliti iz Toronta v Montreal. Na areni slovitega kluba Montreal Canadiens so morali Rusi premagati odpor enega glavnih favoritov mladinskega svetovnega prvenstva v hokeju - Američanov.

Prvo obdobje ruske reprezentance je bilo uspešno. Ameriški hokejisti so pogosto kršili pravila. To je pripeljalo do dejstva, da so Američani polovico obdobja igrali v manjšini. V 3. minuti srečanja je Ivan Barbashev realiziral številčno prednost dveh igralcev. Rusija je povedla z 1: 0. Nadalje so Američani spet nadaljevali s prekrški. Rezultat je bil drugi zadetek proti ameriški ekipi. Aleksander Šarov v 16. minuti je spet vznemiril Američane. Pak je bil zabit takoj po koncu naslednjega enajsterice ameriškega hokejista.

V drugem obdobju so Američani občutno dodali. Znova in znova so prihajali do hitrih napadov na ameriške igralce. V 33. minuti je Anthony Di Angelo z daleč zadel zaostanek. V času zadetka so bili ruski hokejisti številčnejši. Po tem so Američani še naprej veliko streljali na vrata Shesterkina, a je bil naš vratar zanesljiv. Omeniti velja, da so ameriški hokejisti v drugem obdobju Ruse trikrat "vrgli".

Američani so tretjo četrtino znova začeli aktivno, a prvi zadetek v tem obdobju je zletel pred vrata čezmorskih hokejistov. Sergej Tolčinski je v 42. minuti pripeljal rusko reprezentanco naprej (3: 1). Nato so Rusi začeli sistematično kršiti pravila. To je bilo posledica visokega pritiska Američanov in skupne igralne prednosti slednjih. Takšna aktivnost ameriške hokejske reprezentance je bila nagrajena z drugim ploščkom v naš gol. V 49. minuti je Zach Warenski spet zmanjšal zaostanek med Američani na minimum. Preostanek obdobja so bili Rusi izključno v obrambi. V celotni tekmi je Shesterkin odseval več kot štirideset strelov ameriških igralcev. Ta igra vratarja je postala pomembna pomoč celotni reprezentanci pri ohranjanju zmagovitega rezultata. Praksa zamenjave vratarja s šestim igralcem na koncu srečanja ni pomagala niti Američanom. Rusija je zdržala in zmagala s 3: 2.

Napadi Valeryja Bragina bodo naslednjo tekmo na turnirju igrali 4. januarja. Tekmec Rusom v polfinalu bo švedska reprezentanca.