Katera Ekipa Je Leta Zmagala Na Svetovnem Prvenstvu V Hokeju Na Ledu

Vsako leto vsi ljubitelji hokeja po vsem svetu pričakujejo glavni turnir reprezentanc. Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu pod svojo zastavo skliče 16 ekip, a le ena na koncu dvigne želeni pokal nad glavo.

Katera ekipa je leta 2014 zmagala na svetovnem prvenstvu v hokeju na ledu

25. maja 2014 je v prestolnici Belorusije v Minsk-Areni v prisotnosti več kot 15 tisoč gledalcev potekala finalna tekma svetovnega prvenstva v hokeju na ledu. Po šestdesetih minutah igralnega časa je zmago osvojila ruska reprezentanca, ki je v sodobni zgodovini že postala štirikratni svetovni prvak. Dragoceni pokal mu je nad glavo dvignil kapetan ruske ekipe Aleksander Ovečkin, nato pa so vsi igralci in trenerji naredili častni krog okoli igrišča.

V finalu so Rusi premagali finsko reprezentanco z rezultatom 5: 2. Širokov, Ovečkin, Malkin, Zaripov in Tihonov so dosegli zadetke proti Fincem.

Ruska reprezentanca je na to svetovno prvenstvo pripeljala 12 novincev, njihovim vrstam so se pridružili priznani voditelji reprezentance iz vrst KHL in NHL. Priznati je treba, da so imeli Rusi na turnirju v Minsku najmočnejšo zasedbo. Zvezde prve velikosti svetovnega hokeja so se odzvale povabilu Olega Znarka. Aleksander Ovechkin, Nikolai Kulemin, Artem Anisimov, Sergey Bobrovsky in nekateri drugi NHL-ovci so takoj prispeli na lokacijo ekipe pred začetkom turnirja. Prihod napadalca Evgenija Malkina do konca skupinskega dela je postal resna okrepitev moštva. Genialna Eugene in Aleksander Veliki sta uspela preobrat v drugem obdobju zadnjega srečanja, ko so Rusi izgubljali z 1: 2. V zadnjih dvajsetih minutah v večini je Danis Zaripov dosegel četrti gol, ki je postal eden najlepših na turnirju.

Med prvenstvom je ruska reprezentanca v regulativnem času zmagala na vseh desetih tekmah in postala zasluženi zmagovalec svetovnega hokejskega prvenstva 2014.