Kako Je Igrala Ameriška Ekipa Na Svetovnem Prvenstvu V Nogometu

Na najnovejših svetovnih nogometnih prvenstvih vedno sodeluje ameriška reprezentanca. Raven nogometa v ZDA vsako leto narašča. To pojasnjuje večjo razširjenost tega športa v državi, pa tudi nekatere uspehe igralcev ameriškega nogometa na svetovnem prizorišču. Na svetovnem prvenstvu leta 2014 v Braziliji je bila ameriška ekipa videti zelo dostojanstveno.

Kako je igrala ameriška ekipa na svetovnem prvenstvu v nogometu 2014

Američani so bili v težki skupini na svetovnem nogometnem prvenstvu v Braziliji. Tekmeci ameriške reprezentance v skupinskem delu turnirja so bili Nemci, Portugalci in Gani.

Prvo tekmo na turnirju za Američane je zaznamovala zmaga nad reprezentanco Gane z 2: 1. Še več, na tej tekmi so Američani dosegli najhitrejši gol v celotnem prvenstvu (od začetka srečanja ni minila niti minuta). Afriški nogometaši so se lahko povrnili, a so Američani v zadnjih minutah vseeno iztrgali zmago in si priigrali pomembne tri točke.

Na drugi tekmi je ameriški reprezentanci nasprotovala Portugalska. Tekma se je končala z neodločenim izidom (2 - 2). Na tej tekmi naj bi zmagali Američani, a so Evropejci v zadnjih minutah iztrgali remi.

V zadnji tekmi skupinskega dela se je ameriška ekipa srečala z igralci iz Nemčije. Nekateri so verjeli, da bo tekma nezanimiva, saj sta si v primeru neodločenega rezultata obe ekipi zagotovili izhod iz skupine. Žreb se ni zgodil. Nemška reprezentanca je zmagala z minimalnim rezultatom (1 - 0). Vendar so bile Američanki štiri točke dovolj, da so se z drugega mesta v skupini uvrstile v končnico. Pred Portugalsko so bili po razliki med doseženimi in prejetimi goli.

V 1/8 finala se je ameriška ekipa srečala z belgijsko. 90 minut tekme se je končalo z neodločenim zadetkom. Le v podaljšku je bil določen zmagovalec, ki je postal evropski nogometaš (2 - 1). Američani so bili na tej tekmi videti zelo dostojanstveno, čeprav je bila evropska igralka zagotovo v prednosti.

Končni rezultat ameriške ekipe velja za zelo vrednega. Moštvo je iz težke skupine lahko napredovalo v končnico svetovnega prvenstva, kjer je izgubilo le v podaljšku.