Katera Ekipa Je Leta Osvojila Stanleyjev Pokal

Zmaga Stanleyjevega pokala je najprestižnejši dosežek hokejske ekipe na turnirju NHL. Ekipe se skozi vse leto potegujejo za najboljši položaj na lestvici, najboljši klubi napredujejo v končnico, kjer je določen zmagovalec najprestižnejše hokejske lige na svetu.

Katera ekipa je leta 2014 osvojila Stanleyjev pokal

Leta 2014 je ekipa Los Angeles Kings osvojila prestižno nagrado. Treba je opozoriti, da je bila ta trofeja na razpolago monarhom iz Los Angelesa šele drugič v zgodovini kluba. Vendar je treba opozoriti, da so prvič Stanleyjev pokal "kralji" osvojili šele pred nekaj leti - leta 2012.

Za pridobitev Stanleyjevega pokala so hokejisti v zadnjem delu turnirja potrebovali razmeroma malo časa. Spomnimo se, da mora ekipa v vsaki fazi končnice premagati nasprotnika štirikrat, torej najdaljši niz je sedem bojev, toda Los Angeles Kings so v finalu turnirja v samo petih tekmah premagali New York Rangers. izgubil le enkrat tekmece. Končni rezultat finalne serije pokala Stanley je 4 - 1 v korist "kraljev".

V zadnji peti tekmi so "kralji" sprejeli "rangerje" na svoj led. Vendar prednost domače arene ni bistveno prizadeta. Tekma je bila zelo trmasta, razplet pa je prišel v drugem podaljšku.

Izid je določil Alec Martinez, ki je vratarja Rangersov uspel razburiti šele v drugem podaljšku. Točko so odprli "kralji", v drugi tretjini so "Rangers" z nekaj zadetki povedli, v tretji tretjini pa so igralci Los Angelesa uspeli boj prenesti v podaljšek. Zadetke so pri Kingsih dosegli Justin Williams, Marian Gaborik in Alec Martinez. Chris Crider in Brian Boyle sta zadela proti Rangersom.

V zmagovalni ekipi je ruski hokejist. Branilec Vjačeslav Voinov je drugič v karieri osvojil Stanleyjev pokal.