Ruska Reprezentanca V Hokeju Na Ledu Zapušča Olimpijske Igre V Sočiju

V četrtfinalu naj bi se ruski hokejisti srečali s finsko reprezentanco. Končni rezultat je bil 3: 1 v korist Fincev, rusko moštvo pa je izgubilo priložnost za boj za olimpijske medalje.

Ruska reprezentanca v hokeju na ledu

Po uspešni zmagi nad norveško reprezentanco so se ruski hokejisti morali boriti s Finci. Žal se igra ni izšla, rusko moštvo pa je izpadlo iz boja za olimpijske medalje. Finska reprezentanca je zmagala z rezultatom 3: 1.

Na poraz ruske ekipe je vplivalo več dejavnikov. Prvič, športniki so imeli med tekmami malo časa za okrevanje. Tako se je igra s Finci začela manj kot 22 ur po zmagi nad Norvežani. Toda v tem primeru se lahko uveljavljajo zahtevki proti organizatorjem. Drugič, hokejisti reprezentance se sploh niso igrali med seboj, poleg tega je prišlo do povsem nepotrebnih izbrisov. Tretjič, športniki niso uspeli uresničiti svoje številčne prednosti, čeprav je bila taka priložnost.

Prva tretjina se je začela precej previdno, dokler ni bil strel na vrata (v tretji minuti igre), a finski branilci niso pustili, da bi končal. Posledično je pri vratih prišlo do spopada in naši igralci so izgubili živce. Rezultat - Kovalčuk je bil izključen za dve minuti. Navijači so pričakovali mirno in mirno igro. A že sredi prve tretjine je bil rezultat 1: 1. Rusi so edini gol med igro lahko dosegli le v prvi tretjini.

Tudi obramba ruske ekipe ni bila v redu, do konca prve tretjine je bil v naših vratih še en pak. V celotnem drugem obdobju so ruski igralci aktivno poskušali vzeti igro v svoje roke, a zaman. Poleg tega so si naši hokejisti v coni tujih vrat dovolili prostost, kot posledica ponovne odstranitve. Tokrat je Ovečkin odšel na klop enajstmetrovcev, trenutek pa so izkoristili Finci in rezultat je bil 3: 1.

Zamenjava vratarja ni pomagala niti ruskim hokejistom: Bobrovsky je zamenjal Varlamova. Po tretjem uspešno doseženem ploščku so Finci začeli igrati le ob svojih vratih. Kljub temu, da je tekma skoraj vso tretjo tretjino potekala v nasprotnikovi coni, Rusom ni uspelo doseči zadetka. Že zdaj je bilo jasno, da so se hokejisti odpovedali porazu in so mentalno "spakirali kovčke". Rezultat ni dolgo pričakoval - ruska hokejska reprezentanca zapušča olimpijske igre v Sočiju.