Urugvaj Proti Kostariki: Prva Senzacija Brazilije V Svetovnem Pokalu

Tekme v eni najtežjih skupin svetovnega nogometnega prvenstva v Braziliji so se 14. junija začele v Fortalezi na stadionu Castelan. V četvercu D so se aktualni prvaki Južne Amerike, Urugvajci, srečali z reprezentanco Kostarike.

urugvai_costa-rica

Prvi polčas tekme se v številnih točkovnih situacijah ni razlikoval. Nevtralni navijači so imeli vso pravico priznati, da je bil to eden najbolj dolgočasnih polčasov na turnirju. Vendar se je en gol na stadionu, ki sprejme približno 64.000 gledalcev, vseeno zgodil. Rezultat je z enajstmetrovke odprl eden najboljših napadalcev na svetu, urugvajski napadalec Edinson Cavani. Urugvaj je povedel z 1 - 0. Zdelo se je, da bodo po odmoru Južnoameričani stisnili nasprotnika. A v resnici se je vse izkazalo drugače.

V drugem polčasu je Kostarika izšla kot druga ekipa. Začeli so se zanimivi napadi predstavnikov Srednje Amerike, Urugvajci pa spredaj niso pokazali ničesar. Zadetek Campbella v 54. minuti je bil povsem naraven. Kostariški igralec je vratarja Muslero streljal izven kazenskega prostora.

Tri minute kasneje Duarte vodi Kostariko z 2 - 1. Ta dogodek je že bil šok za urugvajsko moštvo. Slednji je v treh minutah uspel dvakrat zgrešiti.

Priznati je treba, da urugvajska reprezentanca po prejetih dveh zadetkih ni mogla ničesar ustvariti na nasprotnikovih vratih. Nasprotno, 84 minut je bilo usodnih za Južnoameričane. Namestnik Urenya po sijajni prodorni podaji v urugvajski kazenski prostor doseže tretji gol. 3 - 1 v korist Kostarike.

Zadnji žvižg sodnika tekme je zabeležil glavno senzacijo prvih treh igralnih dni na svetovnem prvenstvu. Kostaričani so uspeli urugvajsko reprezentanco premagati s 3 - 1.