Kako So Se Ruski športniki Odrezali Na Svetovnem Pokalu V Posamični Tekmi

Kazalo:

6 deklet iz reprezentance Ruske federacije se je na štart odpravilo na 15-kilometrsko razdaljo in 4 strelne črte. Finca Kaisa Makarainen, Slovakinja Nastya Kuzmina sta v Sloveniji veljali za favoritinji posamezne dirke. Vendar je Dorothea Wierer prevzela vodstvo na tekmovanju. Kako se je končala dirka za naše športnike na Pokljuki?

Biatlonci plezajo

Začetek posamezne dirke

Dorothea Wierer je prvo etapo končala bolje kot nasprotnice. Za njo so bile na seznam zasledovalcev vključene Katharina Innerhofer, Persson Lynn, Susan Dunkley. Drugi tekmeci so se pravočasno dobro sprehodili za njimi.

Ruska atletinja Ulyana Kaisheva je na strelišču streljala brez zgrešenj, a je pravočasno za Dorotejo zaostajala 25 sekund.

Nagnjen se je vodja zamenjal. Prvo mesto je zasedla atletinja iz Nemčije Denise Herrmann. Wiererjevo je premagala za 4,9 sekunde.

Biatlonci na daljavo

Boj za vodstvo

Naslednji dogodki posamezne dirke so si zapomnili po nenehni menjavi vodje. Dirko je vodila Franziska Preuss. Kasneje pa jo je obšel Američan Dunkley. Nato pa se je med dirko vse spet ponovilo. Nemka je spet prevzela vodstvo. Brez strel je pokrila tri strelišča. Ta rezultat ji je omogočil, da je prehitela biatlonko iz ZDA.

Puške finske atletinje Kaise Mäkärainen so že na prvem strelišču zgrešile cilje. Pri streljanju ji ni uspelo zapreti 4 tarč. Tako odkrito šibko delo je dramatično zmanjšalo priložnost za boj za medalje na stopničkah.

Ruska biatlonka Katya Yurlova je svoje navijače razveselila v nagnjenem streljanju. Zadel je vse tarče in na tekmi končal na 6. mestu, 18 sekund nazaj v smučanju s številke ena.

Irina Starykh se je spopadla s streljanjem in zasedla vmesno 4. mesto. Za voditeljico dirke Moniko Heunisch je zaostajala 23 sekund.

Prvi biatlonec, ki je na Pokljuki zaključil posamezno dirko, je bil Wierer. Natančnost njenega streljanja je bila netočna. Dvakrat je zgrešila in takoj po cilju se odpravila na sobo.

Ira Starykh je ob koncu tekmovanja oboževalce razburila z žaljivo napako. Ni ji dovolil, da bi računala na osvojitev medalje.

Biatlonec na strelišču

Konec dirke

Konkurenca v Sloveniji se je izkazala za precej dramatično. Ukrajinska atletinja Yulia Dzhima je zadela vseh 20 tarč in polko Monico Hoynisch premagala za 3,3 sekunde.

Na stopničke so se povzpeli predstavniki vzhodne Evrope. Julia Dzhima je osvojila prvo mesto. Ukrajinka se ni pokazala le kot prvovrstna strelka, ampak tudi kot hitra smučarka. Srebrno medaljo je prejela Hojnisch, bronasto Čehinja Marketa Davidova.

Zmaga je zaobšla Ruse. Končali so izven 10. mesta. Starykh je zasedla 12. mesto, Valya Vasnetsova je prišla na 13. mesto. Kaisheva, Vasilyeva, Yurlova-Perth sploh niso bile uvrščene med 20 najboljših.

Izguba naših športnikov se je izkazala za precej motečo za njihove navijače. Kljub veliki želji Rusov, da bi nasprotnikom vsiljevali boj, si želenih medalj niso uspeli priskrbeti. Samo upamo lahko, da bo na naslednji tekmi sreča na strani naših biatloncev.