Kdo Je Na Svetovnem Pokalu Leta Zasedel Tretje Mesto

Predzadnji dan svetovnega prvenstva v Braziliji je potekala tekma za bronaste medalje svetovnega pokala. Reprezentanci Brazilije in Nizozemske sta se srečali na državnem stadionu Brasilia.

Kdo je na svetovnem prvenstvu v nogometu 2014 končal na tretjem mestu

Tekma za gostitelje prvenstva se je začela zelo slabo. Že v 3. minuti srečanja je Van Persie odprl zadetek po dosojeni kontroverzni enajstmetrovki. Ob ponovitvi je bilo jasno, da je bil Silvin prekršek nad Robbenom še vedno zunaj vratnice. Vendar sodnik tega ni opazil. Nizozemska je povedla z 1 - 0.

V 16. minuti je Blind spomnil vso Brazilijo na nočno moro v polfinalni tekmi. Zaradi počasnosti obrambe gostiteljev prvenstva je slepi streljal Cesarja zunaj kazenskega prostora. A tudi v tej situaciji je bil v času podaje ob bok nizozemskemu vezistu, od koder je nadstrešek šel v kazenski prostor, viden ofsajd položaj. Rezultat je postavil 2 - 0 v korist Evropejcev. To je brazilsko moštvo povzročilo nekaj šoka. Evropejci so po dveh doseženih zadetkih napadli pogosteje in ostreje.

Samo v drugi polovici uvodnega polčasa so Brazilci lahko pokazali svoj napadalni potencial. Vendar so bile glavne grožnje golu Nizozemske šele po postavljenih kosih. Kot rezultat, Brazilija nikoli ni uspela doseči zadetka. Ekipi sta šli v premor z Nizozemsko z 2: 0 naprej.

V drugem polčasu so Brazilci poskušali stopnjevati razmere na nasprotnikovih vratih, a je treba priznati, da pravih sto odstotkov možnosti za ulov nizozemskih vrat ni bilo. Evropejci so žogo dali Južnoameričanom, sami pa so poskušali igrati v protinapadih.

Med nevarnimi napadi Brazilije je mogoče opaziti udarec Ramireza s kazenske črte, vendar je žoga letela mimo vratnice.

V 68. minuti je sodnik znova storil napako v korist Evropejcev. Oscarja so sestrelili v nizozemskem kazenskem prostoru, a je sodnik namesto na točko popravil simulacijo Brazilca. Ta trenutek je negativno vplival tudi na že razstavljeno Brazilijo.

Na koncu so Brazilci tretji zadetek zgrešili v lastno mrežo. Že v zgoščenem času so Nizozemci odigrali dobro kombinacijo v protinapadu, ki ga je Wijnaldum zaključil z natančnim udarcem.

Končni rezultat tekme je še en poraz Brazilije. Tokrat je Nizozemska premagala gostitelje turnirja z rezultatom 3 - 0. To je Evropejcem omogočilo, da so postali bronasti medaljisti svetovnega nogometnega prvenstva. Gostitelji svetovnega pokala 2014 so ostali brez prvenstvenih medalj.