Ekipne Igre Z žogo: Rokomet

V sodobnem času obstajajo različne igre z žogo: košarka, odbojka, nogomet in druge. Pravila so lahko drugačna, vendar je bistvo pri vseh enako - boj za cilj. Ti športi so precej znani. Na primer, nešteto je ljubiteljev nogometa ali košarke. Obstaja še en šport, ki lahko pritegne pozornost gledalca, ki se zanima za ekipna tekmovanja v žogah. To je rokomet.

Ekipne igre z žogo: Rokomet

Etimologija besede rokomet je preprosta. Torej, roka je iz angleščine prevedena kot roka, žoga pa je žoga. Skladno s tem se rokomet igra z žogo. Razlika med rokometom in netbolom je v tem, da je v prvi obliki zagotovljen gol, ne obroček. Rokomet se imenuje tudi rokometna igra.

Medtem ko se tekme nogometa ali odbojke na mivki lahko igrajo na prostem, je rokomet dovoljen le v zaprtih prostorih. Območje za ta šport ima lastno velikost 40 krat 20 metrov. Žogo, ki tehta 425-480 g, uporabljajo moški, vendar je teža izstrelka za ženske 325-380 gramov. Igra vključuje dva polčasa, vsak s 30 minutami. Odmor med polovicama 10 minut.

Cilj športne igre je metati žogo v nasprotnikov gol. Do cilja se ne morete približati bližje od šestih metrov in ga metati, sicer se cilj ne šteje. Igralci na terenu igrajo žogo z rokami. Zmaga ekipa z največ zadetki. Vratar ekipe lahko gol brani s katerim koli delom telesa.

Če je na tekmi izenačena po poteku dveh polčasov, se dodelijo dve dodatni podaljški v 5 minutah. V primeru enakega rezultata se določi še ena polovica in če je po njej na semaforju neodločen izid, bo dodeljena serija prostih metov in obe ekipi bosta s sedemmetrovskih strelov izvedli 5 strelov v nasprotnikov gol. oznaka.

V sodobnem času obstajajo profesionalne rokometne lige. Izvajajo se resni veliki turnirji v tem športu. Kot na primer svetovno in evropsko prvenstvo.

S tem športom se ukvarjajo tako moški kot ženske. Rokomet je del programa poletnih olimpijskih iger.