Aleksander Tretjakov Je V Okostju Vzel Olimpijsko Zlato

Aleksander Tretjakov je postal najboljši skeletni športnik, s čimer je rusko ekipo pripeljal na tretje mesto v ekipni konkurenci.

Aleksander Tretjakov je najboljši v okostju

Sobota (15. februarja 2014) je bila za ruske navijače velik dan. Na ta dan se je ruska reprezentanca lahko ob koncu dneva takoj po sedmem mestu uvrstila na tretje mesto v razvrstitvi medalj. K temu dogodku je v veliki meri pripomogla zlata medalja, prejeta pozno zvečer v moškem okostju. Na progi za sanke in bob so se za olimpijske medalje naenkrat borili trije ruski športniki: Aleksander Tretjakov, Sergej Čudinov in Nikita Tregubov.

Glavni boj za prvo mesto se je razpletel med Latvijcem in Rusom. Že ob koncu prvega tekmovalnega dne je predstavnik Rusije skoraj sekundo zmagal in postavil rekord proge. Neuspeh se je zgodil šele med tretjo dirko, ko je Tretjakov naredil manjšo napako in spustil naprej latvijskega atleta Martinsa Dukursa. Toda po rezultatih štirih dirk je Aleksander Tretjakov pokazal najboljši čas - 3 minute 44, 29 sekund in si s tem zagotovil zlati oder na olimpijskih igrah.

Omeniti velja, da je Aleksander Tretjakov že uspešno igral za rusko reprezentanco v Vancouvru, kjer je uspešno postal bronasti. Po olimpijski zmagi je postal prvi skeletni športnik, ki je tudi svetovni prvak. Preostali dve ruski atletinji sta se uvrstili med najboljših šest in zasedli peto in šesto mesto ter ponovili rezultat ženske moštvene kosture.