Kdo Je Missy Franklin

Melissa Janette Franklin je ameriška plavalka, ki je bila imenovana v olimpijsko reprezentanco ZDA za igre v Londonu leta 2012. Letos spomladi je Missy dopolnila 17 let, a je že zdaj zelo znana oseba med najhitrejšimi plavalkami na planetu in velja za favoritinjo v boju za olimpijske medalje v več disciplinah.

Kdo je Missy Franklin

Melissa je svojo prvo mednarodno nagrado osvojila pred dvema letoma na svetovnem prvenstvu v plavanju na kratke proge. V plavanju na 200 metrov hrbtno je pokazala drugi rezultat. Na istem mestu je Franklin prejel srebrno priznanje za udeležbo v štafeti 4x100 metrov. Naslednje leto je Melissa nastopila v svetovnem prvenstvu na dolgih 50-metrskih stezah in dosegla zelo pomembne rezultate, saj je osvojila bronaste, srebrne in tri zlate medalje. Po teh tekmovanjih je bil 16-letni Američan leta 2011 po uradni reviji Mednarodne plavalne zveze FINA Aquatics World Magazine imenovan za najboljšega plavalca na svetu.

Šele po vseh teh odmevnih zmagah je Melissa dosegla dva vrhunska naslova v državnem prvenstvu ZDA - poleti 2011 je postala prvakinja v plavanju na 100 metrov prosto in hrbtno. In konec leta je Missy dosegla še dvakrat. Oktobra je na svetovnem pokalu v plavanju postavila nov svetovni rekord na 200 m hrbtno. To je bil prvi svetovni dosežek po prepovedi visokotehnoloških kopalk leta 2010. In decembra se je zgodil drugi rekord, v katerem je Franklin sodeloval v štafetni ekipi plavalcev na razdalji 4x100 metrov.

Na olimpijskih igrah v Londonu bo Melissa Franklin štartala v sedmih plavalnih disciplinah - štirih posamičnih in treh štafetah. Dan po otvoritveni slovesnosti je z ameriško plavalno štafeto na 100 metrov prosto osvojila bronasto medaljo. Istočasno je Missy svoj oder končala z najboljšim osebnim časom, ameriška ekipa pa je postavila državni rekord. Franklin je svoje prvo posamično tekmovanje v Londonu zaključila še uspešneje - končno vročino je dobila na razdalji 200 metrov hrbtno.