Kdo Je Victoria Komova

Komova Viktoria Aleksandrovna, stara sedemnajst let, je dokaj uspešna ruska gimnastičarka in ima status zaslužnega mojstra športa Rusije. Victoria je na olimpijskih igrah v Londonu osvojila srebrno medaljo. To krhko dekle je uspelo dobiti ogromno naslovov.

Kdo je Victoria Komova

Victoria Komova se je rodila 30. januarja 1995 v gimnastični družini. Mati Victoria (Vera Kolesnikova) je zaslužna mojstrica športa v umetniški gimnastiki, njen oče (Alexander Komov) je mojster športa v umetniški gimnastiki. Moja mama je začela predavati prve lekcije petletni Viki. Ko je bila deklica stara sedem let, jo je Vera Kolesnikova pripeljala do uspešnega trenerskega dueta, Olge Bulgakove in Gennadyja Elfimova.

Leta 2008 je Vic na mednarodnih tekmovanjih v Saint-Joseju postal tretji v mnogoboju, prvi dve mesti pa je izgubil proti Samanthi Shapiro in Rebecci Bross. Toda na pokalu Mihaila Voronina ta mladi športnik ni imel enakovrednih vadb v tleh, mnogoboju in preskoku. Na svetovnem prvenstvu med mladinci, ki je potekalo na Japonskem, je Victoria uspela osvojiti pet medalj hkrati: tri zlate (vzporednice, mnogoboj, hlod), eno srebrno za skok in bronasto za vajo v tleh.

Leta 2009 je na Finskem potekal Evropski mladinski olimpijski festival. Tokrat je Vika ostala brez medalje le v vajah na tleh, kjer je zasedla šesto mesto. Toda za večboj, ekipno prvenstvo in neenakomerne palice je dosegla tri zlate hkrati, srebro za vaje na hlodih in bron za obok.

Že leta 2010 je Victoria glede na starost prešla na rusko prvenstvo in bila med ženskami v statusu favoritinje. V prvi vaji je Vika Komova vzela srebro, na gredi in neravnih palicah pa ji ni bilo para. Na splošno so uspehi te mlade telovadke lahko dolgo naštevani in vse to si je zaslužila z lastnim delom in veliko željo, da bi postala vodja.

Victoria je na olimpijskih igrah v Londonu pokazala dober rezultat in je v mnogoboju računala na zlato medaljo. Vendar jo je razočaral njen lasten nastop v trezorju. Po rezultatih nastopov na aparatih (obok, vaja na tleh, nosilec in vzporednice) je Komova od sodnikov prejela rezultat 61, 973 točk, izgubila je le Američanko Gabrielle Douglas. V finalu je Vika dvakrat izgubila ravnotežje in zasedla čisto zadnje - osmo mesto. Mlada telovadka, ki ji ni uspelo osvojiti zlata, je priznala, da ni povsem prepričana v nadaljevanje kariere.