Kdo Je Roman Vlasov

Ruski rokoborci so uspešno tekmovali na XXX poletnih olimpijskih igrah v Londonu. Eno izmed zlatih medalj je osvojil mladi športnik Roman Vlasov. Zmagal je v težki kategoriji do 74 kg v dvoboju z armenskim reprezentantom Arsenom Julfalakyanom.

Kdo je Roman Vlasov

Roman Vlasov je do svojega olimpijskega zlata odšel že od otroštva. Rodil se je 6. oktobra 1990 v Novosibirsku. Od zgodnjih let je fant odraščal brez očeta. Včasih je imela družina težave z denarjem. Roman se je spomnil, da so bili dnevi, ko je bil hladilnik prazen. Toda takšne težave so samo okrepile voljo športnika. Njegovo geslo je bil stavek iz kultnega romana njegovega najljubšega pisatelja Ernesta Hemingwaya: "Človek ni bil ustvarjen, da bi trpel poraz." Roman pojasnjuje, da vsako napako dojema kot razlog, da svoje napake upošteva in jih v prihodnosti popravi.

Morda zato mladenič danes velja za enega najmočnejših rokoborcev grško-rimskega sloga. In v športni odsek ga je pripeljal starejši brat Artem, ki se je ukvarjal z rokoborbo, bil mojster športa in zmagovalec ruskega prvenstva med mladimi v tem športu. Roman se spominja, kako mu je brat nato rekel: "Zagotovo boš šampion." Tako se je tudi zgodilo in Vlasov ima veliko naslovov prvakov.

Na primer, leta 2011 je postal zlati medalist ruskega prvenstva v grško-rimskem rokoborbi v Tjumenu. Potem je istega leta na evropskem prvenstvu v Dortmundu osvojil bronasto medaljo. Na podlagi napak na tem turnirju je Vlasov septembra osvojil zlato na svetovnem prvenstvu v Istanbulu. Potem so bili še drugi uspešni turnirji, kjer je Roman postal zmagovalec. Vključno z evropskim prvenstvom leta 2012, kjer je ruski športnik osvojil najvišje priznanje.

In zdaj končno zaslužena zmaga na poletnih olimpijskih igrah v Londonu. Takoj po podelitvi je Roman priznal, da še ni povsem dojel, da je olimpijski prvak. Čeprav je šel na tekmovanje v upanju, da bo dobil zlato medaljo. Vlasov je dejal, da si po olimpijskih igrah namerava odpočiti in nato nadaljevati s treningi. Navsezadnje mora iti k novim zmagam.