Zenit Je Predčasno Postal Prvak Rusije: Kako Je Slavila Zmaga

17. maja 2015 je Zenit iz Sankt Peterburga četrtič postal prvak Rusije. Tokrat pred rokom, še dva kroga pred koncem prvenstva, po neodločeni tekmi (1: 1) z Ufo. V tem tekmovanju je Hulk v 32. minuti dosegel prvi zadetek, nato s strani Ufe, v 87. minuti je rezultat izenačil Haris Khanjich.

Zenit je pred časom postal prvak Rusije: kako je slavila zmaga

Oblasti Sankt Peterburga so se že vnaprej pripravile na morebitne izgrede, ko je tekma še trajala, približno 10 minut pred koncem, so notranje čete že pohitele po igrišču proti navijaškemu sektorju. Čeprav na tribunah ni bilo znakov grozote, so vojaki navijačem ovirali dostop do igrišča z dveh strani.

Ko pa je postalo jasno, da je Zenit prvak, so se navijači ekipe vseeno prepustili nevihtnemu veselju. Navijači so stekli na igrišče, nekateri so poskušali objeti igralce in vpili. Enemu oboževalcu je uspelo v pozdrav udariti Olega Šatova po roki, nato pa so policisti moškega povezali. Policisti so morali v štirih in dvakrat splesti še enega navijača.

Praznovanje zmage Zenita v nogometnem prvenstvu ruske prvoligaške lige bo ob koncu zadnjega kroga obsežno. Takrat bo ekipa prejela pokal, "zlate" majice itd. A v nedeljo, 17. maja, je bilo še vedno veliko šampanjca in iskrenega veselja.

Witzel je večkrat raztegnil svoj šal z napisom "Prvaki 2014/15", Hulkova žena in dva njegova otroka sta na igrišče pritekla v majicah s fotografijami brazilskega napadalca. Zaplesali so z nogometaši in lovili oranžno žogo pred tribunami.

Anatoly Tymoshchuk - organiziral ekipo za igralce Zenita, ki so mahali Villash-Boasha. Rondon je med organizirano povorko nogometašev po stadionu skočil na hrbet Smolnikova. S tribune so vse mogoče metali ekipi Zenita - zmagovalcu. Lodygin je v odgovor navijačem vrgel rokavico.

Nato je Tymoshchuk, ki je bil že v slačilnici, odprl šampanjec in na Kerzhakova in Anyukova nalil peno. Malafeev se je maščeval tovarišu - šampanjec si je nalil na glavo in majico. Vsi so bili seveda veseli in se smejali - Zenit je spet prvak, in to celo pred rokom!

Hulk, Dani, Witzel in Krishito so plesali, Italijan pa je bil na mizi. Nekaj minut kasneje je ogromna modra miza postala lepljiva s sladkim alkoholom. Hulk je s kamerami spregovoril, da je okusil sladek okus zmage. Toda Šatov je bil najbolj natančen med vsemi: »Še dobro, da je Zenit dva kroga pred koncem postal prvak. Pravzaprav smo bili letos najmočnejši in bi lahko zmagali še prej, 5 ali 6 krogov pred koncem prvenstva."

Zenit je prej osvojil rusko nogometno prvenstvo leta 2007, pa tudi v letih 2010 in sezoni 2011-2012. Tudi nogometni klub je bil leta 1984 prvak ZSSR. Zmaga v trenutnem ruskem prvenstvu je bila prva za Andreja Villas-Boasa (portugalskega trenerja) z ekipo iz Sankt Peterburga.

Zdaj bo FC Zenit za ruski superpokal igral z moskovsko Lokomotivo ali Krasnodar Kuban. In naslednjo sezono bo ekipa igrala v ligi prvakov.