Rezultati Portugalskega Nogometnega Prvenstva 2018-2019

Kazalo:

Portugalsko nogometno prvenstvo (Liga Sagres) je po uvrstitvi slabše od domačih prvenstev Anglije, Italije, Španije, Nemčije, Francije in Rusije. Vendar gledalci zanimajo ta turnir. Številni portugalski klubi hkrati predstavljajo strašno silo, tudi v areni evropskega pokala.

Rezultati portugalskega nogometnega prvenstva 2018-2019

V elitni diviziji portugalskega prvenstva je 34 klubov. Morda najbolj znani med njimi so Porto, Benfica in Sporting. Te ekipe se tradicionalno tekmujejo za naslov prvaka. V sezoni 2018-2019 je spletka pri razdelitvi končnih mest ostala do zadnjega kroga.

Nagrade v ligi Sagres 2018-2019

Lizbonska Benfica je postala portugalski prvak sezone 2018-2019. Ob koncu štiriindvajsetih tekem je ekipa dosegla 87 točk. Hkrati statistika o razliki med doseženimi zadetki in prejetimi točkami pomeni znatno premoč lizbonskih nogometašev nad igralci drugih klubov. Benfica je torej dosegla 103 zadetke, a jih prejela le 31. Kljub tako svetlim kazalcem je bilo prvenstvo treba osvojiti v zadnjem krogu, saj je Porto (večni tekmec Benfice) v točkah zaostal le nekaj točk. Triumf v Lizboni je bil vnaprej določen zaradi zmag na zadnjih petih tekmah turnirja, Porto pa je na eni od petih tekem izgubil točke, saj je v predzadnji tekmi prvenstva igral neodločeno. Tako je Porto v končni lestvici z 85 točkami ostal drugi.

Bronasti med portugalskim prvenstvom so bili igralci "Sportinga" (Lizbona). Rezerva točk te ekipe je ob koncu prvenstva znašala 74 točk. Od začetka lige Sagres je Sportingova ekipa veljala za klub, ki je sposoben tekmovati z velikanoma portugalskega nogometa, v resnici pa se to ni zgodilo.

Porazdelitev mest v evrokupih

Sedmo mesto portugalske lige na skupni lestvici UEFA omogoča dve ekipi iz lige Sagres tekmovanje v ligi prvakov. Benfica se bo kot prvak prihodnjo sezono uvrstila v skupinski del lige prvakov. Porto bo po zaslugi osvojenih srebrnih medalj svojo pot v glavnem evropskem tekmovanju starega sveta začel s kvalifikacijske faze.

Lizbonski "Sporting" je po zaslugi tretjega mesta na turnirju dobil pravico do nastopa v naslednji sezoni v ligi Europa. Tako kot prvaki se je tudi Sporting prebil naravnost v skupinski del UEL. Še eno moštvo s Portugalske, ki si je ob koncu prvenstva prislužilo pravico do nastopa v ligi Europa, je bila Braga. Ta klub je s samo 67 točkami zaostal za prvimi tremi.

Gubitniki sezone

Zadnja tri mesta v portugalskem prvenstvu so izpadla v nižjo ligo. Poleg tega ni prehodnih tekem za pravico ostati v eliti portugalskega nogometa. Feirency je imel katastrofalno sezono. Ekipa je na štiriinštiridesetih tekmah dosegla le dvajset točk in zasluženo ostala na zadnjem mestu finalne mize. Nacional je z 28 točkami na 16. mestu. Ta rezultat je prispeval tudi k izpadu kluba v portugalsko prvenstvo s spodnjo divizijo. Še en poraženec sezone 2018-2019 je bil klub Shawish (32 točk in 15. mesto na lestvici).