Kdo Od Udeležencev Finala Eura Je Postal Najbolj Priljubljen Na Runetu

Zaključni turnir evropskega nogometnega prvenstva UEFA EURO 2012 ™ Poljska-Ukrajina je bil 1. julija 2012 v Kijevu. Reprezentanci Španije in Italije sta se borili za najvišje priznanje. Yandex je v zadnji tekmi opredelil TOP-5 najbolj priljubljenih nogometašev.

Kdo od udeležencev finala Eura 2012 je postal najbolj priljubljen na Runetu

Na petem mestu je bil Andrea Pirlo, italijanski vezist. Že v drugi minuti tekme je prejel podajo nasprotnikovega kazenskega prostora, a streljal netočno. Grozljivi trenutki z udeležbo nogometaša so se večkrat zgodili v obeh polovicah obračuna. Po navedbah podjetja "Yandex" so se ljudje aktivno odzivali na takšne dogodke in se za dodatne informacije obrnili na iskalnik.

Četrto vrstico častnega seznama je zasedel Iker Casillas - vratar španske ekipe. Izkušeni vratar si zaradi svoje brezhibne predstave med tekmo zasluži posebno pozornost. Najbolj grozljiv trenutek je bil v 52. minuti, ko je italijanska reprezentanca dobila priložnost za zadetek, a nogometaš Casillasa ni mogel premagati enega na enega. V prvem polčasu je bilo veliko nevarnih trenutkov, a je vratar vedno pomagal.

Na tretjem mestu je vratar italijanske reprezentance Gianluigi Buffon. Na samem začetku drugega polčasa je moštvo rešil pred na videz neizbežnim golom. Do konca tekme je italijanska obramba popolnoma propadla, vratar pa je obupano rešil ekipo pred hudim porazom. Čeprav se je finale končalo s 4: 0 v korist španske reprezentance, si je vratar prislužil spoštovanje občinstva.

Drugo mesto na stopničkah je zasedel španski napadalec Fernando Torres. Ta nogometaš je v 84. minuti zadel nasprotnikov gol. Na UEFA EURO 2012 je skupno dosegel tri zadetke. S takim dosežkom se lahko pohvali le šest športnikov, ki so se udeležili različnih etap turnirja. Omeniti velja, da je Torres na igrišče vstopil šele v 75. minuti finalne tekme.

Prvo mesto na lestvici TOP-5 pripada italijanskemu napadalcu Mariu Balotelliju. Profesionalec je tudi eden najboljših šestih igralcev, ki so na UEFA EURO 2012 ™ Poljska-Ukrajina dosegli tri zadetke. Žal v finalu ni uspel zadeti, je pa večkrat postal udeleženec akutnih situacij na nasprotnikovih vratih.