Kdo Je Postal Zmagovalec Euro

V noči s 1. na 2. julij se je na tekmi na stadionu Olimpiyskiy v Kijevu z tekmo končalo 14. evropsko nogometno prvenstvo. Za določitev najboljše ekipe na celini je bilo na Euro 2012 odigranih 31 tekem, prvak pa je bila ravno ekipa, na katero je večina navijačev in strokovnjakov opozorila pred začetkom turnirja. Zdaj je španska reprezentanca trenutno nosilka obeh najvišjih nogometnih naslovov na planetu - svetovnega prvaka in evropskega prvaka.

Kdo je postal zmagovalec Euro 2012

Španska reprezentanca je skupinski del Euro 2012 začela z igro z isto ekipo, s katero naj bi opravila zadnje prvenstveno srečanje - z italijansko ekipo. Ta tekma se je končala neodločeno - 10. junija sta si ekipi v Gdansku v drugem polčasu tri minute izmenjali cilje in se v finale odpravili vsak s svojo potjo, predpisano v turnirski mreži prvenstva. Španci na preostalih dveh tekmah prve etape nasprotnikom niso dali več točk in so v skupini C zasedli prvo mesto.

V četrtfinalni tekmi je "rdeča furija" s turnirja izrinila vzhodne sosede, francosko reprezentanco, ki jo je premagala z rezultatom 2: 0. Naslednji korak na poti do prvenstva so španski nogometaši dobili najtežje - v polfinalu so morali igrati s svojo zahodno sosedo, portugalsko reprezentanco. Ta tekma je bila edina v prvenstvu, v kateri je bilo treba za določitev zmagovalca poseči po enajstmetrovkah. Toda nogometna ruleta je pokazala, da zdaj Španci niso le močni v nogometu, ampak tudi bolj srečni kot katera koli druga ekipa na tem turnirju - zmagali so s 4: 2.

Zadnja tekma z italijansko reprezentanco sploh ni postala bitka - sile so bile preveč neenake. Španci so zaradi natančnih podaj v dokaj hitrih napadih sovražnikovo obrambo podali razmeroma enostavno, a si niso prizadevali za nenehno igranje pri visokih hitrostih. Bili so povsem prepričani v svojo sposobnost obvladovanja pozicijskega obleganja Italijanov, kar so pokazali v prvem polčasu med dvema doseženima goloma. V drugi polovici tekme je že tako močna ekipa znova zaigrala srečo - Italijani so bili zaradi poškodbe enega od igralcev več kot pol ure prisiljeni igrati v manjšini. Španija je glavno tekmo evra 2012 končala z zaničnim rezultatom 4: 0 in že tretjič v svoji zgodovini osvojila naslov evropskega prvaka.