Kdo Je V Streljanju S Puško Osvojil Medalje

Strelska tekmovanja so potekala na olimpijskih igrah v Londonu od 4. do 13. dne (28. julija - 6. avgusta). V tem času je bilo odigranih 15 sklopov nagrad, od tega so jih strelci pušk odnesli domov - 8 moških in 6 žensk je dobilo olimpijske medalje. Kitajci, Američani in Italijani so prejeli po dve nagradi, še 9 držav pa po eno. Rusi, žal, niso dobili ničesar.

Kdo je v streljanju s puško osvojil medalje

Strelska tekmovanja so potekala na streliščih v vojašnicah Royal Artillery v vojaški regiji Woolwich v jugovzhodnem Londonu. Prvi dan strelskega tekmovanja, 28. julija, sta bila odigrana dva sklopa nagrad, eno izmed njih pa je bilo razdeljeno med ženske, ki so streljale iz zračne puške na razdalji 10 m. Od 56 športnikov je osem deklet prišlo v finale., vključno z eno od dveh Rusk - Dario Vdovina, ki je pokazala tretji rezultat. A za nagrade ji ni uspelo tekmovati - Kitajka I Sylin je postala prvakinja in lastnica prve zlate medalje na olimpijskih igrah v Londonu. Tretja je postala njena rojakinja Yu Dan, Poljakinja Sylvia Bogatskaya pa srebrno medaljo.

V drugi disciplini za ženske so morale deklice s puško ciljati na razdaljo 50 m iz treh različnih položajev. V tem tekmovanju je bila najboljša Američanka Jamie Lynn Gray, poleg nje pa na stopničkah še Ivana Maksimovič iz Srbije (2. mesto) in Adela Sykorova iz Češke (3. mesto). Pri moških je na istem tekmovanju zmagal Italijan Niccolo Campriani pred srebrno medaljo Kim Jong Hyun iz Južne Koreje in tretjim Američanom Matthewem Emmonsom. Zanimivo je, da je Emmons, dobitnica dveh prejšnjih nagrad olimpijade, poročena s Catherine Emmons, prav tako olimpijsko prvakinjo in imetnico svetovnega rekorda v streljanju s puško. A igra za češko olimpijsko reprezentanco in je postala četrta v ženski konkurenci.

Italijan Niccolo Campriani, ki je že osvojil zlato, se je v streljanju na 10 metrov potegoval za drugo nagrado in lahko postal drugi, izgubil je z Romunko Alin Djordje Moldovyan. In tretje mesto v tej disciplini je zasedel Gagan Narang iz Indije. Moški na tej olimpijadi so imeli še eno vajo več kot dekleta - na razdalji 50 m so streljali nagnjeni. Najboljši od vseh je bil Belorus Sergej Martynov, ki je premagal Lionela Koksa iz Belgije in Slovenca Raimonda Debevetsa.

Nastop ruske puškarske ekipe v puškarskih disciplinah (in v vseh drugih) lahko štejemo za zelo neuspešnega - na olimpijski oder se ni mogel povzpeti nihče razen Vasilija Mosina, ki je postal tretji v streljanju na glinene golobe.