"SKA" - "Lokomotiva". Kvartalnov Vas Ne Bo Presenetil Z Ničemer

Kazalo:

SKA je ruski hokejski klub iz Sankt Peterburga. Ustanovljeno leta 1946. Lokomotiv je ruski hokejski klub iz Jaroslavlja. Ustanovljeno leta 1959. Marca se bosta kluba na ledu srečala v končnici za pokal Gagarin.

SKA - Lokomotiv

13., 15., 17., 19. marca bodo tekme med hokejskima ekipama SKA in Lokomotive.

SKA. Pregled prejšnjih iger

SKA je prvo fazo končnice s Spartakom odigral negotovo. Za določitev zmagovalca so med ekipami odigrali 6 iger. Tu so rezultati tekme SKA - Spartak (0: 2; 2: 3; 5: 2; 3: 2; 2: 1; 2: 1). SKA je imel dve tekmi težave, Aleksander Kozhevnikov pa je domneval, da bo Yaroslavsky Lokomotiv favorit na srečanjih, ker je SKA na tekmi imel kaos in ni igrala nobena ekipa.

Na začetku srečanj s Spartakom so opazovalci stavili, da bo SKA na 4 tekmah porušil rdeče-bele in tega ne bo opazil, a je šlo vse narobe in je moral odigrati 6 tekem, da je našel vodjo. Zato naj bi igra s Spartakom koristila SKA, sprejeti morajo zaključke in se mobilizirati, ker je bolje, da skozi prvo fazo preidemo s težavami in se naučimo kakšno lekcijo, da bomo seriji iger z Lokomotivom pristopili bolj odgovorno.

Prva tekma je bila tokrat 26. februarja z rezultatom 0: 2 "Spartak" je postal vodilni. Oba zadetka sta v prvi tretjini tekme dosegla R. Ganzl in M. Karsums.

Druga tekma je bila 28. februarja. Najprej je SKA prevzel pobudo z 2 goloma v drugi tretjini tekme. Avtorja ploščkov R. Rukavishnikov in A. Barabanov. Toda v tretji tretjini se je vse spremenilo, Spartak je dosegel tri zadetke in postal vodja srečanja, dosegli so jih D. Kalinin, I. Talaluev, M. Karsums. Tretji je poletel v petih sekundah pred koncem. Ta igra je postala najbolj zanimiva, na klopi je bil zanimiv odziv, zdi se, da sploh niso razumeli, kaj se tam dogaja. Prejšnji trener O. Znarka bi povišal tempo, začel spreminjati igralce in poskušal prevzeti pobudo ali vsaj izid srečanja narediti neodločen. Toda Vorobjova je mogoče razumeti, preden je Metallurg treniral v manjši rotaciji in ga je bilo nekoliko lažje voditi. In v SKA so še posebej pritiskali na trenerje, V. Bykov, A. Nazarov niso mogli dolgo ostati v klubu, O. Znarok, ki je sestavljal ekipo, pa je postal utrujen človek.

Tretja tekma je bila prelomna. Zgodilo se je 2. marca. "Spartak" doseže 2 zadetka, avtorja A. Fedorov in A. Zlobin. SKA naredi 5 ploščkov, avtorji N. Gusev, V. Gavrikov, J. Koskiranta.

Četrta igra je bila 4. marca. V rednem delu sta bili za vsako ekipo doseženi po 2 zadetka, tako da je prišlo do podaljška in SKA je dosegel pak, rezultat je 3: 2.

Peta tekma (6.03) se je končala z 2: 1 v korist SKA.

Šesta tekma (8.03) je bila zadnje srečanje z "rdeče-belimi" z 2: 1 na lestvici "SKA".

Slika
Slika

"Lokomotiva". Pregled prejšnjih iger

Prvo etapo je Lokomotiv igral proti Sočiju. Soči v KHL pet sezon in se 18-krat srečal z železnico, 12 tekem je ostalo z Lokomotivom in so zato sprva veljali za favorita srečanja. Rezultat 6 iger (4: 3; 3: 0; 2: 3; 1: 3; 3: 0; 5: 2).

Prva tekma je bila 25. februarja, na startu ni bilo nevarnih trenutkov, moštvi sta se natančno pogledali. Prvi pak je v gol v osmi minuti vstopil napadalec "Sočija" K. Kapustin, drugi gol je bil spet Yokipakka, "Lokomotiv" je v prvih dvajsetih minutah lahko spremenil le 1 gol, avtor S. Kronwall. Srečanje je bilo napeto in v glavnem času je bil rezultat 3: 3. O vsem so odločale podaljške, odločilni gol je zasnoval N. Kovalenko.

Druga tekma je bila 27. februarja z le enim golom. 3: 0 v korist Lokomotive. Avtorji: S. Kronvall, R. Rafikov, D. Apalkov.

Tretja igra je bila 1. marca. Tu je že prišlo do preobrata, saj je bil Lokomotiv v gosteh in izgubil s 3: 2, v glavnem času je bil rezultat 2: 2, odločilni pak je izžrebal napadalec Sočija Andrej Altybarmakyan.

Četrta tekma (3. marca) je bila spet odigrana na jugu Rusije in znova neuspešna za Lokomotiv. Bila je ključna igra, če bo Lokomotiv zmagal, potem bo serija popolnoma pripadla Kvartalnovu. Toda pobudo je prestregel Sergej Zubov. Izid srečanja je 1: 3. Od prvih minut srečanja je "Soči" dobro napadel in v prvi tretjini pretvoril 1 gol. V drugi tretjini je rezultat 1: 2. V tretjem dvadtsatiminutke Lokomotiv je imel priložnost izenačiti rezultat, ko je B. Kozun streljal, a zadel izpuščenega vratarja Sočija.

Peta tekma (5. marca) je že potekala doma in stene kluba so pomagale. Končni rezultat je 3: 0, avtorji ploščkov so bili: Kozun, Kayumov, Apalkov.

Šesta tekma (7. marca) je bila odigrana v Sočiju, v prejšnjem krogu je Lokomotiva osvojila suho zmago. Zdaj je pred zmago le še en sestanek, in to se zgodi, rezultat je velik in zmagovit - 5: 2. V Sočiju sta zadetke dosegla Rosen in Bakosh, pri Lokomotivi: Misul, Kraskovsky (2 zadetka), Apalkov, Nakladal.

Lokomotiva je pokazala dober rezultat, a v prvem krogu končnice zdaj izgublja najboljšega igralca. Kapetan Staffan Cronvall je s poškodbo noge izpadel pred koncem sezone. Kronwall je proti HC Sochi uspel doseči 3 zadetke in narediti 3 podaje. Med 6. srečanjem je bil neuspešno zadet s ploščkom, zdaj pa tudi, če Lokomotiv preide pred finale, kapetan ne bo imel časa za okrevanje, bo na njegovem mestu na tekmi proti SKA igral A. Yelesin.

Slika
Slika

Glede na prva srečanja je jasno, da imajo nasprotniki približno enake sile. SKA ima ohlapno zasedbo, Lokomotiv ima upokojenega kapetana, obe ekipi sta proti prejšnjim ekipam odigrali šest tekem. Lokomotiv je zadnjič v končnici premagal SKA leta 2014 in je pripravljen na ponovno zmago in zdaj ima vse možnosti.

Igrani sta prvi dve tekmi, tukaj so rezultati:

Prva igra. 13. marca ob 19.30 je v Sankt Peterburgu potekala prva tekma polfinala konference. SKA je v led vstopil nespremenjen, Lokomotiv A. Yelesin in E. Korotkov sta zamenjala S. Kronvalla in V. Kartajeva. V prvih dvadtsatiminutke ni bilo nevarnih trenutkov, le lastniki so imeli v lasti plošček malo več. V drugi tretjini je SKA že začel napadati, a rezultat nikoli ni bil odprt. Tretji del igre je potekal v istem duhu in nihče ni imel jasne prednosti, napadali so predvsem od daleč. V tretji tretjini na enem mestu Lokomotiv ostaja v manjšini, v 47. minuti pa je pak dosegel David Rundblad.

Druga tekma je bila 15. marca ob istem času, na istem mestu. Za "Yaroslavl" negativni trenutek ni bil toliko poražen kot dejstvo, da "železničarjev" niso mogli vreči v gol. In verjetno je to razlog, da je na drugem srečanju Lokomotiv prejel 6 golov, a kljub temu dosegel 1 dragocen gol. Najprej je zadel SKA, zadel ga je Maltsev, malo kasneje je zadel Kayumov in rezultat je izenačen. Na to vse več golov Lokomotive ni sledilo, SKA je deloval naprej, avtorji naslednjih ciljev so bili: Gusev, Byvaltsev, Koskiranta, Datsyuk, Tikhonov. Rezultat srečanja je 6: 1.

Morda so v igri izgubili, v boju pa ne. Na koncu sta ob strani trčila Alexander Yelesin in Nail Yakupov, Yelesin je nekajkrat udaril s pestjo, nato pa so jih sodniki odklopili. Pred nami sta še dve srečanji 17., 19. marca, in ti dve srečanji bosta že doma z Jaroslavljem, tako da bodo morda domače stene pomagale Jaroslavlju na teh dveh igrah?