Kako Se Je Končal Finale Pokala Stanley

Finale Stanleyjevega pokala je vrsta žrebov v sezoni državne hokejske lige, po kateri se določi zmagovalec želenega pokala. Dve ekipi prvakov sta se borili med seboj: New Jersey Devils in Los Angeles Kings.

Kako se je končal finale pokala Stanley

Na prvi tekmi končnice Stanleyjevega pokala v Newarku so Los Angeles Kings premagali tekmece z 1: 2. Na samem začetku srečanja je v prvi tretjini Colin Fraser primerno poslal ploščko pred vrata ekipe New Jerseyja. V drugi tretjini je rezultat izenačil Anton Volčenkov. Tretje obdobje je minilo nespremenjeno, v podaljšku pa je Los Angeles prevzel vodstvo.

Tudi druga tekma se je končala v prid Los Angeles Kings. Z enakim rezultatom 1: 2 so igralci New Jerseyja predali svoj gol. Prvi pak je v vrata Hudičev odšel proti nasprotnemu branilcu Drewu Doughtyju. Na začetku tretje tretjine se je New Jersey odbil nazaj. Končni rezultat je v podaljšku v korist Los Angelesa postavil Jeff Carter.

Tretja tekma finala pokala Stanley je bila v Los Angelesu. Istoimenska ekipa je premagala tekmece z rezultatom 4: 0 in tako povečala prednost na točke v seriji: 3: 0 v korist Los Angeles Kings.

Šele na četrti tekmi je New Jersey uspel začeti z vračanjem. 6. junija je ekipa z zmago nad Los Angelesom z 1: 3 iztržila eno točko v seriji. Zanimivo je, da so bili vsi zadetki doseženi v tretji tretjini. Odlikovali so se Patrick Eliash, Ilya Kovalchuk in Henrik. Drew Doughty je poskušal izenačiti rezultat in z edinim ploščkom zadel nasprotnikov gol.

Naslednja tekma "New Jersey" je potrdila svojo namero, da se bori za pokal Stanley. Los Angeles je bil spet poražen, tokrat z 2: 1. Tekma se je igrala v Newarku in je bila prvi poraz Los Angeles Kingsov v gosteh.

Odločilna, zadnja tekma končne končnice pokala Stanley je potekala 11. junija 2012 v Los Angelesu. Jezni zaradi prejšnjih porazov so se Los Angeles Kings soočili z dvema goloma Jeffa Carterja in dvema Trevorja Lewisa. Adam Henrik iz New Jersey Devilsa se ni hotel predati in je cilj zadel z zadetkom. A to je samo še bolj razjezilo Los Angeles: Dustin Brown in Mathieu Green sta postavila končni rezultat 6: 1. Finale pokala Stanley se je končal z zmago Los Angelesa s 4: 2.