MFM-2015 Hokej Na Ledu: Kako Se Je Končal Polfinale Rusija - Švedska

V noči na 5. januar po moskovskem času je ruska mladinska hokejska reprezentanca v okviru svetovnega prvenstva za igralce, mlajše od 20 let, odigrala polfinalno tekmo. Tekmeci Rusom v polfinalu so bili reprezentanti Švedske.

MFM-2015 hokej na ledu: kako se je končal polfinale Rusija - Švedska

Na zadnjih dveh mladinskih svetovnih hokejskih prvenstvih se je ruska reprezentanca v polfinalu srečala s švedsko ekipo. Obakrat so bili Rusi z minimalnim rezultatom žaljivo slabši od skandinavskih hokejistov. Leta 2015 so ruski reprezentanci v polfinalu MFM znova nasprotovali švedski hokejisti.

Prvo obdobje tekme ni bilo bogato z doseženimi goli, kljub temu, da je po prvih dvajsetih minutah semaforja segala ničla, navijačem v areni v Torontu ni bilo dolgčas. V prvi tretjini je bila igra bolj podobna taktični igri. Hokejisti so se poskušali boriti za pak v vseh delih spletnega mesta, vendar se to ni negativno odrazilo na ustvarjanju točkovnih priložnosti. Eno prvih priložnosti za zadetek so Rusi zamudili. V 7. minuti je met Bryntseva zatresel vratnico vrat Švedov. Skandinavski hokejisti so se odzvali z več nevarnimi napadi. Rusom je bilo še posebej težko obdržati obrambo, medtem ko so igrali v manjšini. Vendar je Shesterkin zadel gol ruske reprezentance pred zgrešenim ploščkom.

V drugi tretjini so v prvih desetih minutah Švedi skušali pridobiti pobudo. Varovanci Valeryja Bragina so zdržali, nato pa je v 32. minuti Aleksander Sharov z metom v zgornji kot vrat Švedov zaključil briljantni protinapad ruskih hokejistov. Rusi so v več prestavah premagali celotno območje in Aleksandra pripeljali v zakol. Ruska reprezentanca je povedla z 1: 0. Po tem so naši hokejisti dobili številčno prednost. Že v 33. minuti je močan strel z modre črte Ziyat Paigin še drugič predal švedskega vratarja. Ta gol je bil prvi za Švede v igri manjšin. Po drugem zgrešenem ploščku so Skandinavci popolnoma zgrešili niti igre, kar je privedlo do novih nevarnih napadov Rusov. Ob koncu druge tretjine je pak spet prečkal švedsko vratnico. Vendar zadetka ni bilo zabeleženo, saj je pak, ko se je dotaknil drsalke našega hokejista, prestopil zaželeno črto. Takoj za tem je imel Leshchenko še en dober trenutek. Napadalec je skočil na srečanje s švedskim vratarjem in ga ciljno vrgel v bližnji zgornji kot. Vendar je Sederstrom z ramo odbil ploščico. Drugo obdobje se je končalo z občutno igralno prednostjo ruske reprezentance, ki je bila zabeležena na semaforju arene v Torontu - naši so zmagali z 2: 0.

Tretje obdobje se je začelo s prevzemom Aleksandra Sharova. Švedski branilec je okleval za svojim golom, kar je Maminu omogočilo, da nas je pripeljal naprej do strela. Aleksander je z natančnim metom zadel zgornji kot vrat Švedov. Prednost ruske reprezentance se je povečala na tri zadetke (3: 0). Zadetek je dosegel v 42. minuti. Po tem je ruska reprezentanca začela igrati po rezultatu. Švedi so sicer imeli nekaj ozemeljske premoči, vendar so Rusi izvajali nevarne protinapade. Večkrat so imeli ruski hokejisti priložnost, da bi zadeli, potem ko so se ena proti ena postavili z vratarjem švedske reprezentance.

Osem minut in pol pred koncem tretje tretjine so Skandinavci uspeli odigrati en gol. Valmark se je prevrnil na strel in iz neudobne roke poslal žogo v vrata Shesterkina (3: 1). Po zgrešenem zadetku bi morali Rusi pričakovati živčni konec, a že v 53. minuti je Mamin z zaključkom poslal četrti pak v vrata Švedov, s čimer je vrnil prednost ruske reprezentance na tri zadetke. Od tega trenutka naprej se je v igri ruskih hokejistov čutilo zmagovito zaupanje. Kljub temu, da so Švedi poskušali napasti z velikimi silami, proti Šesterkinu ni bilo več doseženih zadetkov. Štiri minute pred koncem rednega dela so Skandinavci vratarja zamenjali s terenskim igralcem, a to ni spremenilo številk na semaforju. Res je, dvajset sekund pred koncem tekme so Švedi dosegli plošček, a sodnik zadetka ni zabeležil, saj je bil pred zadetkom napad našega vratarja.

Končni rezultat srečanja je 4: 1 v korist ruske reprezentance. Zdaj varovanci Valeryja Bragina v finalu MFM 2015 čakajo nasprotnika, ki bo zmagovalec para Kanada - Slovaška. Odločilna tekma na turnirju bo 6. januarja ob 4:00 po moskovskem času.