Kako Je Ruska Reprezentanca Igrala Na Pokalu Channel One

Pokal Channel One že dolgo letno poteka v Rusiji. To tekmovanje je druga etapa evropske hokejske turneje, na kateri tradicionalno sodelujejo štiri vodilne evropske ekipe: Švedska, Rusija, Finska in Češka.

Kako je ruska reprezentanca igrala na pokalu Channel One 2015

Euro hokejska turneja je sicer uradno tekmovanje, a odnos ljubiteljev tega športa do take prireditve ni tako resen kot na primer do svetovnega prvenstva in še bolj do olimpijskih iger. Hokejski strokovnjaki menijo, da so evro turneje (vključno s pokalom Channel One) razstavne tekme za ogled kandidatov za prvo moštvo za svetovno prvenstvo. Vendar je v navadi, da naši hokejisti zmagajo na ruskem odru, ker je zelo spodobno podjetje ugajati ruskim navijačem.

Leta 2015 je v Moskvi od 17. do 20. decembra potekal pokal Channel One. Uvodna tekma turnirja je potekala v novi "Areni legend", ki sprejme nekaj več kot dvanajst tisoč gledalcev. V prvi tekmi sta se srečali ekipi iz Rusije in Švedske. Varovanci Olega Znarka tega srečanja ne morejo dodati svojemu premoženju, saj so Skandinavci samozavestno nadigrali Ruse z rezultatom 4 - 1. Kljub temu, da je rusko moštvo na tekmi odprlo točko, zmaga gostiteljev ni bila zabeležena. Omeniti velja splošno bledo igro ruskih hokejistov s številnimi napakami.

Na drugem srečanju turnirja se je ruska reprezentanca rehabilitirala, premagala je finsko moštvo z udarnim rezultatom 8 - 1. Obtožbe Olega Znarka so to tekmo igrale agresivno in zbrale iz prvih minut, posledično pa po 12 minutah, so bili štirje zadetki na golu Suomi. Nato so Rusi nadaljevali s svojimi plodnimi dejanji in pripeljali srečanje do konca.

V zadnji tekmi turnirja je morala ruska reprezentanca v glavnem premagati Češko, da bi lahko zasedla prvo mesto v pokalu Channel One 2015. Vendar pa se to ni zgodilo. Rusi so izgubili z 2 - 4, čeprav so v drugem obdobju vodili z 2 - 1. Čehi so v drugih dvajsetih minutah vseeno uspeli prevzeti pobudo in trikrat zadeti. V tretji tretjini so ruski hokejisti imeli možnosti za povrnitev in celo zmago, a se je vratar češke reprezentance Dominik Furch izkazal vreden.

Posledično je ruska reprezentanca med tremi tekmami na pokalu Channel One leta 2015 dosegla le eno zmago nad finskimi hokejisti, medtem ko sta se reprezentanci Švedske in Češke izkazali za močnejši. Kot rezultat: rusko moštvo na turnirju ni zasedlo prvega mesta, vseh ostalih turnirskih položajev pa ni mogoče šteti za vredne.