Kako Je Ruska Reprezentanca Igrala Z Alžirijo Na Svetovnem Prvenstvu V Braziliji

Za številne ljubitelje ruskega nogometa je bila odločilna tekma na svetovnem prvenstvu v Braziliji igra med ekipo Rusije in Alžirije. Srečanje je potekalo v mestu Curitiba 26. junija. Capellova reprezentanca je za nadaljevanje v končnici potrebovala zmago.

Porajenie_Rossii_

Tekma med Rusijo in Alžirijo se je začela z dobro novico za ruske navijače. Že v 6. minuti je po čudovitem podajanju Kombarova z levega boka Kokorin z glavo poslal žogo v prvih devet afriških vrat. Cilj se je izkazal za zelo lepega.

Po zadetku so Rusi poskušali žogo še bolj obvladati, a to ni pripeljalo do nevarnih trenutkov. Drugi del prvega polčasa je že minil z rahlo prednostjo Afričanov. Nogometaši Alžirije so po postavljenih kosih predvsem poskušali potegniti nevarnost pred vrati Rusov. Presenetljivo je postalo, da so Rusi vedno znova izgubljali konjske žoge. Afričani so dvakrat nevarno udarili z glavo ob nasprotnikove vratnice. Prvič je žogo dobil Akinfeev, v drugem poskusu je afriški igralec zgrešil cilj. Vse to so bili nevarni pozivi za Ruse.

Napadna igra ruske ekipe v prvem polčasu se ni seštela. Ni si treba zapomniti ničesar, razen cilja. Proti koncu prve polovice srečanja sta se obe ekipi precej zmedli, bilo je jasno, da v nekaterih trenutkih igralcem primanjkuje spretnosti. Zato so gledalci videli zelo malo nevarnih napadov.

Prva polovica srečanja se je končala z minimalno prednostjo Rusov z 1 - 0, kar navijačev ni moglo razveseliti z nekoliko dolgočasno igro.

Drugi polčas se je začel z napadi Rusov. Samedov je imel čudovito priložnost, a vezist ruske reprezentance ni mogel premagati vratarja. Takrat ruski navijači še niso želeli verjeti, da bi bil ta napad zadnja nevarna grožnja za cilj Alžircev.

Afriški igralci so v drugi polovici srečanja s konjskimi krmami v kazenskem prostoru skušali ustvariti nevarnost pred vrati Rusov, kar je na koncu dalo rezultat. Po naslednjem standardu je servis odšel v kazenski prostor Rusov. Akinfeev na izhodu ni prišel do žoge, Islam Slimani pa je postal zlobni genij Rusije. Afričani so rezultat izenačili. Neodločen izid 1 - 1 je bil že naklonjen Afričanom, ta rezultat pa bi lahko poslal Ruse domov. Zadetek je bil zabeležen v 60. minuti tekme.

Rusi so imeli še pol ure časa, da so dosegli zmagoviti gol, ki bi lahko rusko ekipo pripeljal do končnice turnirja. Vendar Rusi niso ustvarili niti enega izjemno nevarnega napada. Spomnimo se lahko le udarca Kerzhakova, a je afriški vratar žogo brez težav pariral.

Alžirija je zadnjih 30 minut tekme branila s celo ekipo, zgradila je več obrambnih linij. Ruski igralci se vedno znova niso mogli prebiti niti do kazenskega prostora Alžircev. Strelov na vrata je bilo zelo malo. Vse to je vnaprej določilo končni izid srečanja.

Zadnji žvižg glavnega sodnika tekme je zabeležil rezultat 1 - 1. Ta rezultat je bil ruski ekipi še en neuspeh na večjih turnirjih, saj zdaj ruska reprezentanca odhaja domov.

Na žalost moramo še enkrat ugotoviti, da ruski nogometaši niso pokazali dobre ravni igre na večjih evropskih in svetovnih turnirjih. Številni nogometni strokovnjaki bodo soglasno izjavili, da Rusija spet ni izpolnila pričakovanj, čeprav nevtralni navijači temu lahko nasprotujejo, ker je bila igra Rusov natanko na njihovi ravni. Capellova ekipa je že po vstopu v prvenstvo dosegla uspeh. Trenutno je za Ruse to višina možnosti.