Kdo Je Postal Zmagovalec Hokeja MFM-2015

V noči na 6. januar po moskovskem času je v Torontu potekala glavna tekma leta za hokejiste, mlajše od 20 let. Zaključno srečanje svetovnega pokala je združilo mladinski ekipi Rusije in Kanade.

Kdo je postal zmagovalec hokeja MFM-2015

Prvo obdobje finalne tekme se je za rusko moštvo začelo depresivno. Manj kot tri minute igre so Kanadčani dvakrat razburili našega vratarja. Odlikovala sta se Decler (23. sekunda) in Paul (čas seštevanja je bil na semaforju 2:32). Po doseženih zadetkih Kanadčani niso oslabili navala na vratih ruskih hokejistov, a se čezmorski igralci v prvem obdobju niso uspeli odlikovati. Ruska reprezentanca je, nasprotno, v 10. minuti lahko odigrala en gol. Branilec Yudin se je odlikoval.

V drugi tretjini so Rusi začeli zelo aktivno, v 26. minuti pa je Mac David izkoristil napako naših igralcev v izmeni in ob izskoku enega na drugega poslal tretji pak v gol ruske reprezentance.. Nato so Kanadčani lahko še dvakrat zadeli in rezultat pripeljali do drobljivega - 5: 1. Odlikovala sta se Domi (28. minuta) in Reinhart (33. minuta). Po takšnem preboju kanadske reprezentance so Rusi pokazali pravi borbeni značaj, za kar bi morali biti varovanci Valeryja Bragina globoko hvaležni. Ob koncu obdobja so se v igro vrnili naši hokejisti, ki so dosegli tri zadetke. Zadetke so dosegli Barbašev, Tolčinski in Goldobin. Drugi in tretji gol ruske reprezentance je ločilo le 32 sekund (to se je zgodilo v 35. minuti tekme). Že v 38. minuti srečanja so ruski hokejisti zaostanek zmanjšali na minimum. Drugi del tekme se je končal z rezultatom 5: 4 v korist kanadske reprezentance.

V tretji tretjini so Rusi hiteli povrniti, a moči ni bilo več dovolj. Srečanje se je končalo s prednostjo gostiteljev svetovnega pokala, ki je mladinski ekipi Kanade omogočilo, da je postala zmagovalka MFM 2015.

Končni nastop ruske reprezentance lahko označimo kot uspešen. Kljub porazu v finalu je ruska reprezentanca pokazala spretnost in značaj. Najprimernejšo definicijo nastopa reprezentance Valeryja Bragina lahko imenujemo besede izjemnega hokejista našega časa Pavla Datsyuka, ki je ob koncu MFM 2015 komentiral: »Ponosni smo na našo mladinsko hokejsko ekipo! !!.