Kako Je Alžirija Igrala Na Svetovnem Prvenstvu V Nogometu

Uvrstitev v skupinski del prvenstva v Braziliji je že postala vreden rezultat za alžirske nogometaše. Zato je bila glavna naloga te afriške ekipe na turnirju pokazati dostojno kvaliteten nogomet.

Kako je Alžirija igrala na svetovnem prvenstvu v nogometu 2014

Na svetovnem prvenstvu v Braziliji je reprezentanca Alžirije prišla v skupino N. Rivali Afričanov sta bili dve evropski ekipi - Rusija in Belgija, pa tudi ekipa Južne Koreje.

Alžirci so prvo tekmo v skupinskem delu odigrali z ekipo Belgije. Prvi polčas tekme se je končal z minimalno prednostjo Alžircev (1 - 0). Vendar afriški nogometaši niso mogli obdržati prednosti. Belgijci so izgubili z 1 - 2.

Na drugi tekmi skupinskega dela je Alžirija pokazala najboljši nastop na turnirju. Že v prvem polčasu so trije neodgovorjeni zadetki zadeli vrata južnokorejskih igralcev. V drugi polovici srečanja so Afričani dosegli še en gol, prejeli le dva. Rezultat srečanja je bila učinkovita zmaga Alžirije s 4: 2.

Za napredovanje iz skupine v končnico svetovnega pokala 2014 igralci Alžirije niso morali izgubiti proti ruski reprezentanci. Afričani so dosegli ta rezultat. Rezultat 1: 1 je Alžirijo z drugega mesta v skupini H popeljal v končnico.

V 1/8 finala so morali igralci Alžirije igrati z bodočimi prvaki prvenstva - nemško ekipo. 90 minut srečanja je minilo s prednostjo Nemcev, a občinstvo ni videlo ciljev. Samo v podaljšku je Nemčija uspela poriniti alžirsko reprezentanco (2 - 1).

Vstop v fazo končnice za alžirske nogometaše je bil pravi triumf. Ekipa je bila med 16 najmočnejšimi na turnirju. Nogometaši Alžirije so bili druga afriška ekipa na svetovnem prvenstvu leta 2014, ki je prišla tako daleč (Nigerija je bila še ena Afričanka v končnici). Številni gledalci svetovnega prvenstva se bodo spomnili predanosti alžirskih nogometašev in njihove želje po zmagi.