Kako Je Gana Igrala Na Svetovnem Prvenstvu V Nogometu

Na svetovnem prvenstvu v Južni Afriki leta 2010 je reprezentanca Gane dosegla izjemen rezultat. Afriški nogometaši so se lahko prebili v četrtfinale turnirja, kjer so šele v enajstmetrovkah izgubili z Urugvajem. Leta 2014 so ganski navijači pričakovali podoben pozitiven izid.

Kako je Gana igrala na svetovnem prvenstvu v nogometu 2014

Nogometaši ganske reprezentance na svetovnem prvenstvu v Braziliji so dobili težko skupino. Igrali so v G kvartetu, ki so ga nekateri nogometni strokovnjaki enačili s smrtnimi skupinami. Tekmeci afriškim nogometašem so bile ekipe iz Nemčije, ZDA in Portugalske.

Reprezentanca Gane je prvo tekmo na turnirju odigrala proti ZDA. Afriški nogometaši so v prvi minuti srečanja prejeli gol. Šele v drugem polčasu so igralci Gane znova zmagali. Tekma pa se ni končala neodločeno. V zadnjih minutah tekme so po udarcu iz kota ameriški nogometaši dosegli drugi zadetek. Končni izid začetnega srečanja je za Gano razočaral (1 - 2).

Na drugi tekmi turnirja so ganski nogometaši prikazali zelo dober in kvaliteten nogomet, čeprav jim je nasprotovala nemška reprezentanca. Tekma se je končala z bojnim neodločenim rezultatom 2 - 2. Poleg tega so ganski nogometaši najprej izgubili in nato zmagali. Vendar prednosti ganderjev ni bilo mogoče obdržati - Nemci so rezultat izenačili.

Po dveh tekmah na turnirju je imela reprezentanca Gane le minimalne možnosti za uvrstitev v končnico. Afričani so morali v veliki meri premagati portugalsko reprezentanco. Vendar reprezentanca Gane ni dosegla želenega rezultata. Afriški nogometaši so tekmo izgubili z rezultatom 1 - 2, kar je določilo odhod Gajcev s turnirja po koncu skupinskega dela.

Nastop reprezentance Gane ocenjujejo kot izredno žalostno. Afriški nogometaši so imeli minimalni cilj, da se uvrstijo iz skupine v fazo končnice, vendar ni bil dosežen.