Prvi Rezultati Olimpijskih Iger

XXX poletne olimpijske igre v Londonu so se začele 25. julija z zaključno slovesnostjo 12. avgusta. Skupno bo odigranih 302 sklopov medalj v 39 športnih disciplinah v 26 športih. Že od samega začetka olimpijskih iger se je razvijal trmast boj tako v posamičnem prvenstvu kot v skupnem seštevku medalj.

Prvi rezultati olimpijskih iger 2012

Poletne olimpijske igre potekajo vsaka štiri leta. Londonske olimpijske igre so po številu udeležencev postale najbolj reprezentativne; tekmovanja se je udeležilo več kot 10.500 športnikov iz 205 držav sveta. Rusijo zastopa 436 olimpijcev.

Tradicionalno se začetek številnih olimpijskih turnirjev v Rusiji ne odvija zelo dobro. Londonske olimpijske igre potrjujejo ta vzorec, od 4. avgusta so imeli Rusi 3 zlate medalje, 16 srebrnih in 9 bronastih. V neuradnem seštevku medalj je Rusija še vedno na 10. mestu. Za prvo mesto se borijo športniki iz ZDA in Kitajske: Američani imajo 26 zlatih, 12 srebrnih in 15 bronastih medalj, kitajski športniki 25 zlatih, 16 srebrnih in 12 bronastih medalj. Na tretjem mestu je Velika Britanija (14/7/8), sledita ji Južna Koreja (9/3/5) in Francija (8/6/8).

Vse tri zlate medalje so v rusko hranilnico prinesli judoisti. V teži do 60 kg je Arsen Galstyan stopil na najvišjo stopničko stopničk, v teži do 73 je zmago slavil Mansur Isaev. V kategoriji do 100 kg je najmočnejši judoist na planetu postal Tagir Khaibulaev, ki je z lepim metom premagal zelo močnega mongolskega atleta Tuvshinbayarja Naidana.

Prvi rekordi so že postavljeni na olimpijskih igrah. Južnokorejski lokostrelec Im Dong Hyun je zasedel prvo mesto z izjemnimi 699 točkami. Srebro in bron sta pripadla soigralcem. Ameriški plavalec Michael Phelps je osvojil zlato medaljo in postal prvi športnik v zgodovini tega športa, ki se je tri zaporedne olimpijske igre povzpel na najvišjo stopničko stopničk. Skupaj ima 19 olimpijskih nagrad, po tem kazalniku je obšel slavno sovjetsko atletinjo Lariso Latynino. Svetovni rekord v 400-metrskem kompleksnem plavanju je postavila mlada 16-letna Kitajka Ye Shiwen.

Celotne stopničke v konkurenci ženskih folij so zasedle Italijanke. Kazahstanska atletinja Zulfiya Chinshanlo je zmagala v dvigovanju uteži do 53 kg pri ženskah in v trku dvignila mrežo, težko 131 kg - to je nov svetovni rekord. Ameriška košarkarska reprezentanca je postavila nov olimpijski rekord, ko je s 156: 73 premagala Nigerijo in v 46 poskusih streljala 29 golov za tri točke.

Ne brez dopinških škandalov - zaradi pozitivnih vzorcev je tekmovanje zapustila ruska kolesarka Victoria Baranova. Ne bosta nastopila niti slavni maroški tekač Amin Lalu in beloruski metalec kladiva Ivan Tikhon. Nekateri športniki kitajske ekipe so osumljeni tudi uživanja dopinga - nekateri njihovi rezultati so videti zelo fantastično.

Londonske olimpijske igre so v polnem razmahu, zato ni dvoma, da bodo olimpijci navijače večkrat razveselili z novimi zmagami in rekordom.