Wimbledon 2013: Kdo Bo Zmagal?

Turnir v Wimbledonu 2013 se obeta zelo razburljivo. Vladajoča prvaka Roger Federer in Serena Williams sta nedvomno najboljši igralki na travi. Najverjetnejši nasprotniki: Andy Murray, Rafael Nadal, Novak Đoković, Maria Sharapova in Victoria Azarenka.

Wimbledon 2013: Kdo bo zmagal?

Đoković je v tej sezoni - tretjič zapored - zmagal na turnirju za Grand Slam v Avstraliji. Od uvrstitve številka ena se od začetka te sezone ni ločil, čeprav je izpustil več pomembnih turnirjev. Vendar je pred nekaj tedni izgubil v najpomembnejšem boju - v finalu pokala Roland Garros z večnim tekmecem Nadalom.

Rafael Nadal je sezono začel po OP Avstralije in od takrat skorajda ni izgubil. V tej sezoni je odigral 9 finalov in jih osvojil sedem, med njimi tudi v Franciji. Verjetno je v odlični formi in nedvomno dobre volje po toliko zmagah. Lani je v drugem krogu poletel v Wimbledon, zato si verjetno želi zmagati.

Za Rogerja Federerja to ni najboljša sezona. Vendar je za seboj ostal glinasti del sezone, kjer je bil prej slabši od Đokovića in Nadala. Na predvečer londonskega turnirja je Roger že osvojil svoj prvi naslov v tej sezoni. Wimbledon je osvojil 7-krat, zato je kljub težki sezoni najverjetnejši kandidat za zmago.

Andy Murray že nekaj mesecev okreva po poškodbi, zato še ni jasno, kaj lahko pričakujemo od tega izkušenega teniškega igralca. Vendar je sredi junija že zmagal na turnirju kluba Queens in upamo lahko, da bo lahko na igriščih v Wimbledonu igral neboleče. Spomniti velja, da je bil prav Murray Federerjev tekmec v lanskem finalu.

Zdaj pa pojdimo na dame. V tej polovici turnirja je najverjetnejša kandidatka za zmago Američanka Serena Williams - lani je tukaj zmagala, je prva loparka na svetu med ženskami, v tej sezoni je osvojila 6 turnirjev in že 31 ni izgubila z nikomer tekme zapored. Ali lahko kdo ustavi Sereno pri igranju njenega najboljšega tenisa?

Maria Sharapova je tretja številka v razvrstitvi, nazadnje pa je Sereno premagala leta 2004. Druga nosilka Victoria Azarenko je letos zmagala na OP Avstralije in turnirju v Dohi, nato je zaradi poškodbe izpustila več turnirjev, a si je že v celoti opomogla. Za razliko od Marije je v tej sezoni - v finalu turnirja v Dohi - že premagala Sereno Williams. Ne pozabimo tudi na osmo nosilko Petro Kvitovo, ki je bila pred dvema letoma prvakinja Wimbledona.