Kakšen Je Bil Košarkarski Finale Evrolige

Kazalo:

V finalu evroligaške košarke 2011/2012 se je ruski CSKA, ki je v polfinalu premagal Panathinaikos (Grčija), srečal z grškim Olympiacosom, ki je vstopnico za zadnjo tekmo dobil po porazu Barcelone (Španija). CSKA, ki je imel vse možnosti, da je še tretjič v svoji zgodovini postal najboljši klub v Evropi, je v zadnjih sekundah tekme zgrešil odločilni napad, proti Grkom je izgubil z zelo žaljivim rezultatom 61:62.

Kakšen je bil košarkarski finale Evrolige 2012

Navodila

Korak 1

V prvi četrtini je bil CSKA močan v obrambi. Vojaška ekipa je večino točk dobila pri izvajanju enajstmetrovk; v napadu sta bila le 2 natančna zadetka. Glavno tekmo turnirja so začeli Grki, kmalu pa je točko odprl Pero Antic. Nadalje je vojak Ramunas Siskauskas izenačil točke, toda zadetek izza loka Vassilisa Spanulisa je grško moštvo pripeljal naprej z rezultatom 2: 5. Zahvaljujoč trudu Miloša Teodosiča in Andreja Kirilenka, ki sta izvedla dva prosta meta, je rusko moštvo prišlo naprej z rezultatom 6: 5. V zadnjih minutah so sledili natančni streli Kostasa Papanikolaauja in Alexeya Shveda, Nenad Krstič pa je dosegel tri od štirih prostih metov. Odmor se je začel, ko je bil rezultat 10: 7 v korist vojske.

2. korak

V drugi četrtini je CSKA še naprej prevladoval. Olympiacos se je na natančne zadetke Kirilenka, Krstića in zakuhavanja Alexandra Kauna odzval z dvema realiziranima prostima metoma Papanikolaouja in učinkovitim metom Spanulisa. Z rezultatom 16:11 v svojo korist je vojaška ekipa nadaljevala ofenzivo: Teodosić je zapored sprožil tri strele za tri točke. Odziv Grkov je bil namočen Papanikolaou in eden izmed dveh prostih metov Spanoulisa. Vendar to ni pripomoglo k preobratu razmer, rezultat je bil 25:14. Sledila sta dva natančna zadetka vojaškega igralca Dariusza Lavrinoviča, učinkovita meta Kirilenko in Siskauskas. Grki so odgovorili s strelom za tri točke Papanikolaouja, natančnim zadetkom Spanoulisa in enim od dveh realiziranih prostih metov. Posledično se je prednost CSKA povečala na 13 točk. V zadnjih minutah je Lavrinovič dosegel eno od treh kazenskih točk, met Šveda, ki je sovpadel z zadnjo sireno, pa ni bil upoštevan. Na začetku tretje četrtine je CSKA prišel do rezultata 34:20 v svojo korist.

3. korak

Tretja četrtina se je začela z dvema natančnima zadetkoma Krstića, produktivnim metom Antica in izmenjavo treh točk med Teodosićem in Papanikolaoujem. Po dveh prostih metih, ki jih je dosegel Antic, strelov Spanulisa za tri točke, so sledili vojaki Viktor Khryapa in Andrei Kirilenko. Prosti meti Spanulisa in Antica ter nadaljnji učinkoviti napadi Siskauskasa, Gordona in Shveda so privedli do rezultata 53:34. V zadnjih desetih minutah so Grki postali opazno bolj aktivni in postali bolj samozavestni v svojem napadu. Marco Keshel je zadel enega od dveh prostih metov, Spanoulis je zadel učinkovit strel, Evangilios Manzaris pa je zadnjo sekundo zadel izza loka. Tako je tretja četrtina ostala pri Grkih, skupni rezultat tekme pa je bil 53:40 v korist CSKA.

4. korak

V četrti četrtini Grki niso dovolili, da bi jim prevzeli pobudo, po metu Kostasa Slukasa izza loka in zadetku Georgiosa Printezisa pa je bilo 53:45. Nadalje so napadi vojske začeli propadati eden za drugim. Dolgo pričakovani učinkovit napad Siskauskasa sta prečrtala dva prosta meta, zadel Printezis in še en natančen met. Skupni rezultat tekme je bil 55:52. Na dva natančna prosta meta, ki jih je izvedel Krstić, in učinkovit met iz ščita Kirilenka so Grki odgovorili z natančnim metom Papanikolaouja izven loka. Med prostimi meti ob koncu zadnje četrtine sta Teodosič in Kirilenko zadela enega od dveh metov, a je Papanikolaou, ki je uspešno izvedel tri od štirih prostih metov, zaostanek zmanjšal na eno točko: rezultat je bil 61:60. Sekundo pred koncem tekme je Printezis žogo vrgel v koš CSKA in Olympiacosu prinesel zmago z rezultatom 61:62.