Evropsko Prvenstvo Brez Prvakov Soči

Evropsko prvenstvo brez prvakov Soči

26. januarja 2015 se v najlepšem mestu Skandinavije - Stockholmu, začenja evropsko prvenstvo v umetnostnem drsanju. Vsaka država ima pravico zastopati tri kandidate v vseh kategorijah: samski za moške in ženske, drsanje v paru in ples na ledu. A to priložnost bodo najverjetneje izkoristile le Rusija, ZDA in Kitajska. Rusija je tradicionalno močna v vseh kategorijah in se bo borila le za vse nagrade.

image
image

Vendar bodo ljubitelji umetnostnega drsanja v Rusiji nekoliko razočarani. Priljubljenki olimpijskih iger v Sočiju 2014: Adelina Sotnikova in Yulia Lipnitskaya na tekmovanju ne bosta sodelovali.

Adelina Sotnikova je dobila poškodbo noge in je bila celo prisiljena voziti v gipsu. Zaradi tega ni sodelovala v ruskem prvenstvu, on pa je bil kvalifikacijsko tekmovanje za evropsko prvenstvo. Vendar je bilo odločeno, da se mladi športnik vzame kot rezervni udeleženec.

image
image

Yulia Lipnitskaya se je udeležila ruskega prvenstva, a tokrat sreča ni bila na njeni strani in je zasedla šele deveto mesto, kar ji ni omogočilo, da bi se udeležila tekmovanja v Stockholmu. Julia je še zelo mlada športnica, zato ji pri nastopih primanjkuje malo stabilnosti.