Belgija - Alžirija: Kako So Se Tekmeci Rusije Začeli Na Svetovnem Prvenstvu

17. junija se bodo na svetovnem prvenstvu v Braziliji začele tekme skupine H, v kateri bo igrala ruska reprezentanca. Prvi sta na igrišče stadiona v Belo Horizonteju stopili reprezentanci Belgije in Alžirije.

Belgija - Algir_

Na stadionu Mineirao si je približno 65.000 gledalcev ogledalo zelo zanimivo in razburljivo tekmo. Belgijska reprezentanca je bila pred začetkom turnirja "temni konj" - ekipa, od katere lahko veliko pričakujete. To ni naključje, saj imajo Belgijci izjemno generacijo igralcev, ki igrajo v vrhunskih klubih v Italiji, Angliji in drugih evropskih prvenstvih.

V prvem polčasu so prevladovali Evropejci, slednji pa na vratih Alžirije niso uspeli ustvariti super nevarnih priložnosti. Afričani niso mogli le ubraniti svojega gola, ampak tudi zabiti žogo. Feguli je v 25 minutah realiziral enajstmetrovko. Alžirija je prevzela vodstvo in številni Afričani na stadionu in pred televizijskimi zasloni so se začeli veseliti. Prvi polčas se je končal kar tako - z minimalno prednostjo Alžirije.

V drugi polovici srečanja se je belgijska reprezentanca bistveno izboljšala in pokazala svojo premoč v razredu. Mark Wilmots je opravil vse tri zamenjave, ki so bile namenjene odločilno vlogo. Druga polovica polčasa je bila v kakovostnih in ostrih napadih Evropejcev, v 70. minuti pa je igralec Manchester Uniteda in belgijske ekipe Fellaini po briljantnem servisu v kazenski prostor poslal žogo v gol. Okrogla je udarila v prečko in prestopila črto. Cilj se je izkazal za zelo lepega.

Po doseženem zadetku so Belgijci še bolj povišali tempo. Le 10 minut pozneje so Belgijci v zglednem protinapadu v več podajah podali žogo igralcu Napolija Driesu Mertensu, ki je nezadržno streljal na gol. Nadomestni igralec znova zadene. 2 - 1 so vodili Evropejci.

Po koncu tekme bi lahko Belgija dosegla več, vendar se rezultat na semaforju ni spremenil. Evropejci so lahko tekmo obrnili v svojo korist in potrdili težnjo svetovnega pokala, da en dosežen gol še vedno ne reši ničesar. Še ena močna volja v prvenstvu, Belgija v skupini H nabira prve tri točke, alžirska reprezentanca pa se je pokazala kot zelo brezkompromisen tekmec, s katerim priznani mojstri težko igrajo.