Kako Je Nastopila Ruska Državna Hokejska Reprezentanca Na Svetovnem Prvenstvu

Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2012 je potekalo od 4. do 20. maja. Igre so potekale v dveh sosednjih državah: na Finskem in Švedskem, natančneje v njihovih prestolnicah - Helsinkih in Stockholmu.

Kako je nastopila ruska državna hokejska reprezentanca na svetovnem prvenstvu 2012

16 reprezentanc je bilo razdeljenih v dve skupini: Rappu N, ki je predtekmovalne tekme igral na ledu arene Hartwall v Helsinkih, in skupina S (v kateri je bila tudi ruska reprezentanca), ki je igrala predhodno fazo v areni Globe v Stockholmu. Po rezultatih tekem so v končnico prišle naslednje ekipe: iz skupine H - reprezentanci Kanade, ZDA. Finska in Slovaška, iz skupine S - ekipe iz Rusije, Švedske, Češke in Norveške. Ruska reprezentanca je bila edina, ki je zmagala v vseh 7 tekmah predhodne faze.

Nato je naša ekipa v četrtfinalu dosledno igrala tekme z norveško reprezentanco, ki je zmagala z rezultatom 5: 2, in s finsko reprezentanco v polfinalu, ki je zmagala z rezultatom 6: 2. V zadnjem finalnem srečanju naj bi igrala s slovaško reprezentanco, ki je v četrtfinalu premagala Kanadčanke (4: 3), v polfinalu pa Čehinje (3: 1).

Tekma za zlate medalje je bila 20. maja na ledu arene Hartwall. Stadion je bil napolnjen do konca. Ruska reprezentanca je veljala za nedvoumnega favorita, a Slovakov nikoli ne bi smeli podcenjevati. Že samo dejstvo, da so prišli do finala in premagali tako strašne tekmece, kot so Kanadčani in Čehi, je veliko povedalo.

In Slovaki so takoj dokazali, da so zelo odločni. Že v drugi minuti prve tretjine so odprli račun! Kapetan njihove reprezentance Z. Haro je z močnim metom z modre črte presenetil našega vratarja. Takšen začetek bi lahko koga odvrnil, a zasluge naših igralcev niso zmedli, prevzeli pobudo in začeli ustvarjati nevarne trenutke na vratih slovaške ekipe. V 10. minuti je Datsyuk natančno podal na dolge razdalje do Ovechkina, ta je vdrl v cono in podal z leve strani do Semina, ki je pak vrgel v gol vratarja Laca. Drugi del obdobja je potekal z dvema napadoma, ekipe so na odmor odšle z enakim rezultatom 1: 1.

V 6. minuti druge tretjine so naši hokejisti dosegli drugi gol, Perezhogin. In v 14. minuti je rezultat postal 3: 1, ko sta Tereščenko in Širokov spretno izvedla izhod dva proti ena. Že po dveh minutah je pak po metu Semina, ki je s slovaškim vratarjem izstopil ena na ena, znova zaletel v vrata Laca.

Naši hokejisti so "ujeli pogum", in čeprav so se Slovaki trmasto upirali, protinapadom, je bil izid tekme že jasen. V tretji tretjini je ruska reprezentanca za Slovake dosegla še dva zadetka, enega pa je v odgovor sprejela ob igranju v manjšini. Končni rezultat je 6: 2 v našo korist. Bila je zelo lepa in zaslužena zmaga! Vsi športni komentatorji so soglasno ugotovili visoko raven naše ekipe, ki nasprotniku ni pustila nobene možnosti.