Glavne Senzacije Začetka Svetovnega Prvenstva V Braziliji

Kazalo:

Prvi krog v osmih skupinah svetovnega pokala se je končal na 16 tekmah. Gledalci so lahko videli vseh 32 reprezentanc v akciji. Ne brez nekaterih senzacij na začetku prvenstva, zaradi katerih je turnir videti še bolj zanimiv. Obstajajo tri tekme, katerih končni rezultati so presenetili ves nogometni svet.

Sensacii_chempionata_mira

Urugvaj - Kostarika (1-3)

Na tekmi med aktualnimi prvaki Južne Amerike in reprezentanco Kostarike bi le redki lahko napovedali končni rezultat. Urugvajska ekipa ima odlične igralce, ki igrajo v najboljših evropskih nogometnih klubih. Samo ime Edinsona Cavanija je sposobno prestrašiti vsako sovražnikovo obrambo. Je pa nogomet tako zanimiv, da je nemogoče natančno napovedati izid tekme. Po prvem polčasu so favoriti zmagali z 1 - 0, v drugih 45 minutah pa so trikrat uspeli popustiti. Še več, po prejetih golih Urugvajci niso našli moči, da bi ustvarili ostrino pred vrati reprezentance Kostarike. Rezultat tekme je na svetovnem prvenstvu v Braziliji postal prava senzacija, ki kaže, da favoriti ne dosegajo vedno samozavestnih zmag.

Španija - Nizozemska (1 - 5)

Aktualni svetovni prvaki in zmagovalci zadnjih dveh evropskih prvenstev veljajo za priljubljene na katerem koli turnirju. Na tekmi Španija - Nizozemska naj bi imela odličen nogomet obeh ekip. To so opazili v prvi polovici tekme v Salvadorju na stadionu Fonte Nova. Vendar je bil drugi polčas popolnoma nepredvidljiv. Nizozemci so proti španskemu moštvu dosegli štiri neodgovorjene zadetke. Vladajočih svetovnih prvakov niso le premagali, ampak jih razstavili po koščkih. Lahko bi domnevali, da bo Nizozemska zmagala, vendar je bil tak rezultat nepredstavljiv. Razred ukazov ni tako drugačen. Ta tekma je bila prvi pravi poraz in pokazala je, da v Španiji v organizaciji turnirja ni vse tako dobro in brez oblakov.

Nemčija - Portugalska (4 - 0)

Na že slovitem stadionu Fonta Nova v Salvadorju se je zgodil še en poraz na tekmi najvišjih evropskih ekip. Nekaj dni prej so se Nizozemci v tej areni spopadli s Španijo. Zdaj so bili na vrsti Nemci. Nemška reprezentanca je uničila Portugalsko. Končni rezultat 4: 0 je dokaz, da so Nemci skoraj glavni favoriti na svetovnem prvenstvu v Braziliji. Cristiano Ronaldo na tekmi ni mogel pokazati ničesar, njegova ekipa pa je bila videti nepričakovano zbledela. Že v prvem polčasu so Nemci zlahka dosegli tri zadetke, v drugi polovici srečanja pa so še enkrat vznemirili Portugalce. V tej igri je prvi hat trik v prvenstvu izžrebal Thomas Müller. Končni strmoglavi rezultat v korist Nemčije lahko pripišemo senzaciji začetka svetovnega prvenstva do te mere, da je Portugalska pričakovala svetlejšo igro.