Kako Je Zenit Odigral Prvo Tekmo V Sezoni Lige Prvakov 2014-2015

Zenit iz Sankt Peterburga je 16. septembra odigral prvo tekmo v skupinskem delu sezone Lige prvakov 2014–2015. Tekmeci našega kluba so bili igralci Benfice. Tekma je potekala na Portugalskem.

Kako je Zenit odigral prvo tekmo v sezoni Lige prvakov 2014-2015

Ruska ekipa je srečanje z mogočnim portugalskim nasprotnikom začela zelo samozavestno. Že v prvih minutah je Hulk nevarno serviral v kazenski prostor. Njegova podaja se je skoraj končala z golom proti Benfici. To je bilo prvo opozorilo proti portugalski obrambi. Po še nekaj minutah je Zenit vseeno zadel. Hulk je v 5. minuti prejel pametno podajo Šatova in poslal žogo v mrežo Arthurjevih vrat. Ruska ekipa je povedla z 1 - 0. Po prejetem zadetku so nogometaši Benfice poskušali okrepiti svoja dejanja v napadu, a nogometaši Sankt Peterburga nasprotnikom niso dovolili ničesar.

Sredi prvega polčasa sta se zgodila še dva pomembna dogodka. Zaradi prekrška v skrajni sili proti Daniju je bil izključen portugalski vratar, 22. minuta pa je po udarcu iz kota Witsel zagotovil prednost Zenita. Rezultat je zdaj 2 - 0. S tem rezultatom sta moštvi odšli na odmor.

V drugem polčasu so imeli igralci ruskega kluba še nekaj priložnosti. Vendar izvedba ni uspela. Hulk je zadel vratnico, ko je zadel iz ostrega kota, Rondon je streljal mimo vrat in odšel na srečanje z vratarjem. Nogometaši Benfice niso imeli svetlih stoodstotnih zadetkov. Nevarni udarec v glavo Luizao lahko opazimo šele po standardu. Zdravilišča Lodygin.

Tekma se je končala z samozavestno zmago Zenita z rezultatom 2 - 0. Igralci ruske ekipe so pokazali dobro organizacijo igre in lahko potrdili svoj razred.