Najbolj Nagrajeni Nogometni Klub Na Nizozemskem

Nizozemsko prvenstvo ni eno od štirih najmočnejših državnih nogometnih prvenstev. Vendar v tej ligi sodelujejo tudi klubi z veliko športno zgodovino.

Najbolj nagrajeni nogometni klub na Nizozemskem

Začetek sedemdesetih let dvajsetega stoletja je celotno obdobje v zgodovini svetovnega nogometa. Takrat se je v športnem svetu, ki izvira iz Nizozemske, pojavil izraz totalni nogomet. Ta slog igre je bil utelešen v dejanjih igralcev najbolj naslovljenega nizozemskega nogometnega kluba - Ajaxa iz Amsterdama.

image
image

Slavni klub iz prestolnice Nizozemske je bil ustanovljen leta 1900. V času obstoja ekipe je "Ajax" skupno osvojil 71 pomembnih zmag: v državnem prvenstvu (pa tudi na pokalnih turnirjih države) in glavnih evropskih nogometnih tekmovanjih.

Trije zlate zvezde se razmetavajo nad simbolom Ajaxa, kar je dokaz več kot tridesetih zmag ekipe v državnem prvenstvu. Ajax je nizozemsko prvenstvo zmagal 33-krat, kar je trenutno rekord med vsemi nogometnimi reprezentancami Nizozemske. Nizozemski pokal "Ajax" je zmagal 18-krat (rekord med nizozemskimi klubi), poleg tega pa so Amsterdamci osemkratni zmagovalci superpokala države.

Na turnirju pokala prvakov je Ajax zmagal štirikrat. Omeniti velja, da so Amsterdamci trikrat zapored z odličnim nastopom Johana Cruyffa (Cruyff) - v letih 1971, 1972 in 1973 osvojili najbolj častni klubski nogometni pokal v dobi "totalnega nogometa". Na tako izjemen dosežek je lahko ponosen le Real Madrid.

Amsterdam Ajax je trikratni zmagovalec evropskega superpokala. Drugi pomembni evropski pokali ekipe vključujejo enkratne zmage v pokalu Uefe (sodobna evropska liga), pokalu Intertoto (trenutno ni) in pokalu pokalnih zmagovalcev. Dvakrat so igralci Ajaxa osvojili naslov najboljšega kluba na svetu in osvojili medcelinski pokal.