V Kateri Skupini Bo Zenit Igral V Ligi Prvakov Uefe 2014-2015?

28. avgusta so bili med žrebom naslednje Lige prvakov UEFA določeni nasprotniki peterburškega Zenita. Zdaj se lahko vodstvo ruskega nogometnega velikana pripravi na določene nasprotnike na najprestižnejšem evropskem klubskem nogometnem turnirju.

V kateri skupini bo Zenit igral v ligi prvakov Uefe 2014-2015?

Z voljo športnega žreba je Zenit iz Sankt Peterburga vstopil v skupino C Uefine lige prvakov sezone 2014-2015. Nogometaši z bregov Neve so dobili zelo resno uravnoteženo skupino, v kateri je težko določiti favorite.

Portugalski prvak v lanski sezoni Benfica iz Lizbone se je iz prvega koša uvrstila v skupino C Lige prvakov UEFA. Ta ekipa se je v zadnjih letih pokazala kot močan evropski klub. Portugalci imajo najvišje cilje na katerem koli evropskem klubskem nogometnem turnirju.

Naslednji tekmec Zenita v skupinskem delu lige prvakov bo nemški klub iz Liverkusen Bayerja. Ekipa je v lanski sezoni v nemški ligi Bundesse zasedla 4. mesto. Bayer Leverkusen se je skozi play-off prebil do glavnega odra lige prvakov. Ekipa je močan kandidat z bogatimi izkušnjami na velikih evropskih turnirjih.

Tretji tekmec Zenita je bil francoski klub, ki je v prejšnji sezoni prvenstvo v prvenstvu izgubil le s PSG-jem. Ekipa AS Monaco je kljub temu, da se je s četrtega košarkarskega turnirja uvrstila na turnir, povsem sposobna zahtevati dostop do končnice Lige prvakov.

Nogometni strokovnjaki pravijo, da imajo vse štiri ekipe četverice C približno enake možnosti za uvrstitev v naslednjo etapo turnirja. Zato imajo navijači peterburškega Zenita vso pravico računati na uspešen nastop svoje najljubše ekipe na glavnem klubskem nogometnem turnirju v Evropi.