Juventus - Inter: Rezultat Tekme 1/2 Italijanskega Pokala

Kazalo:

2. februarja je bila prva tekma 1/2 italijanskega pokala med Juventusom in Interjem. Napadalec Juventusa Cristiano Ronaldo je dvakrat uspel zadeti.

Juventus - Inter: rezultat tekme 1/2 italijanskega pokala

Pred kratkim se je končala prva tekma 1/2 italijanskega pokala med torinskim "Juventusom" in milanskim "Interjem". Igra se je izkazala za precej intenzivno in zanimivo.

Zgodovina italijanskega pokala

Italijanski pokal je turnir, ki ga vsako leto organizirajo italijanski klubi. Ta turnir je prvič potekal leta 1922. Najbolj naslovljena ekipa tega turnirja je Juventus (13 pokalov). Opozoriti želim tudi, da je torinski klub 4 sezone zapored (2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018) osvojil italijanski pokal, takrat je bil glavni trener Massimiliano Allegri.

Slika
Slika

Četrtfinale obeh ekip

V 1/4 italijanskega pokala je "Juventus" samozavestno premagal klub iz mesta Ferrara "SPAL" - rezultat tekme (4: 0), na tekmi jim je uspelo preseči: Morata (Juventus), Frabotta (Juventus), Kulusevski (Juventus), Chiesa (Juventus).

Inter je odigral tekmo 1/4 pokala z voditeljem Serie A - Milan, ki je z rezultatom 2: 1 premagal nasprotnike, na tekmi so se odlikovali: Ibrahimović (Milan), Lukaku (Inter), Eriksen (Inter).

Slika
Slika

Rezultati srečanja med ekipama

Na domačem stadionu Interja (Giuseppe Meazza) je bila prva tekma 1/2 italijanskega pokala. Tekma je bila precej napeta, obe ekipi sta se borili do zadnje minute tekme, nihče ni hotel izgubiti. Dokaj hiter zadetek (9 minut) je dosegel napadalec milanske ekipe - Lautaro Martinez (prestop - Nicolo Barella), Juventus je lahko odgovoril šele v 26. minuti tekme, napadalec Cristiano Ronaldo je spretno izvedel enajstmetrovko in podal rezultat enak (1: 1). Naslednji zadetek je bil dosežen v 35. minuti tekme, Cristiano Ronaldo je izkoristil napako vratarja Intera in dosegel zadetek v prazno mrežo, rezultat je do konca tekme ostal v korist Juventusa - 2: 1. Če upoštevamo statistiko tekme, je ta naslednja: streli - 11/8 (Inter), streli v tarčo - 5/6 (Juventus), prosti streli - 12/18 (Juventus), koti - 4/2 (Inter), rumeni kartoni - 3/6 (Juventus).

Slika
Slika

Intervjuji glavnega trenerja po tekmi

Trener Interja Antonio Conte - »Pravzaprav smo vse naredili sami. Juventus je pri naših dveh preprostih napakah dosegel zadetek. Moramo bolje izpeljati trenutke, ustvarili smo jih veliko. Proti Juventusu bi bilo treba izkoristiti takšne možnosti. Nastop je bil odličen, le rezultat je bil slab. To je zelo razočaranje, zaslužili smo si veliko, veliko več, kot je bilo na koncu. Juventus skoraj ni ustvaril ničesar, ne spomnim se, da je Handanović branil, je dejal glavni trener milanske ekipe.

Glavni trener Juventusa Andrea Pirlo - »Na tekmi z Interjem v ligi nismo bili sami, smo se spotaknili. Vendar se je izkazalo, da je to dragocena lekcija za nas. Delali smo na napakah, ki smo jih naredili na tej tekmi. To je šele prva tekma, še ničesar nismo dosegli. To dokazuje, da če smo popolnoma osredotočeni, kateri koli nasprotnik težko igra z nami. Vemo v svoje prednosti. Intenzivnosti pri igranju skoraj vsak dan ni enostavno. Videl sem odličen odziv ekipe, ko smo priznali. Naša ekipa je polna prvakov in jo mora kar najbolje izkoristiti."

Rad bi vas spomnil, da bo druga tekma italijanskega pokala 1/2 9. februarja na stadionu Juventusa.